دریا نیوزتعطیلی دوساله ورزش در "شیرسوم"بندرعباس؛ نبرد "مرادی" نماینده مجلس بامشکلات ورزشی در زمین "نبرد"

 دریانیوز:زمین ورزشی "نبرد" در شمال محله "شیرسوم" بندرعباس که قدمت آن به قبل از انقلاب برمی گردد و ورزشکاران بسیاری ،ورزش خود را در همین زمین هم شروع کرده اند؛ اما از دو سال قبل با وعده یکی از نمایندگان مجلس برای بهسازی وچمن کاری و ... ، این زمین خاکبرداری شد و به اصطلاح وارد مرحله اجرایی شد و پس از اینکه آن نماینده از راهیابی به مجلس بازماند، پروژه هم متوقف شد و نوجوانان و جوانان نتوانستند در این مکان ورزش کنند.

، 10:26   /   کد خبر: 32786   /   تعداد بازدید: 264


 دریانیوز:زمین ورزشی "نبرد" در شمال محله "شیرسوم" بندرعباس که قدمت آن به قبل از انقلاب برمی گردد و ورزشکاران بسیاری ،ورزش خود را در همین زمین هم شروع کرده اند؛ اما از دو سال قبل با وعده یکی از نمایندگان مجلس برای بهسازی وچمن کاری و ... ، این زمین خاکبرداری شد و به اصطلاح وارد مرحله اجرایی شد و پس از اینکه آن نماینده از راهیابی به مجلس بازماند، پروژه هم متوقف شد و نوجوانان و جوانان نتوانستند در این مکان ورزش کنند که بارها از این موضوع اظهار گلایه کردند و خواستار اقدام متولیان این بخش شدند که گزارش هایی از گلایه های ورزشکاران و ورزشدوستان در این زمینه در سال گذشته و امسال منتشر کردیم. موضوعی که متولیان این بخش چندان توجهی به این موضوع نکردند و به خواسته نوجوانان و جوانانی که می خواستند در آنجا ورزش کنند اهمیتی ندادند وتاکنون این زمین ورزشی آماده نشده است.

 

حضور مرادی و بواشه

 

یکشنبه گذشته نیز "احمد مرادی " نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و "اسماعیل بواشه" عضو شورای شهر بندرعباس در جمع ورزشکاران و اهالی این محله حضور یافتند و گلایه ها راشنیدند و وعده نمودند پیگیری های لازم را برای رفع مشکلات این زمین ورزشی و آماده سازی آن انجام دهند.

"احمد مرادی " نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد،خمیر،قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور "دریا" گفت:این زمین ورزشی از زمین های ورزشی قدیمی بندرعباس است که افراد زیادی از کودکی در این زمین ورزش می کردند.به خاطر دارم شهید "اکبری" و جانباز ۷۰درصد "عیسی علیپور پوربندری" هم در این زمین ورزش می کردند و خاطرات زیادی از این زمین داریم .

مرادی گفت: به اداره ورزش و جوانان استان پیشنهاد می دهیم که بتن ریزی این زمین را انجام دهد و شهرداری بندرعباس هم چمن را انجام دهد تا این زمین ورزشی قدیمی دوباره قابل استفاده باشد که قرار شد آقای

"بواشه " عضو شورای شهر هم پیگیری نماید این موضوع محقق شود.

وی افزود:همچنین پیگیری می کنیم که رختکن ، سرویس بهداشتی و... نیز راه اندازی شود تاجوانان بتوانند ورزش کنند.

وی از پیگیری برای وصل شدن انشعاب آب وبرق زمین ورزشی" نبرد" محله شیرسوم بندرعباس هم خبرداد.

این نماینده ساعی مجلس گفت:شب قبلش هم که برای حضور در مراسم جشن روز غدیر به محله "سنگ کن شرقی" بندرعباس رفته بودم، اهالی این محله هم خواستار احداث زمین ورزشی بودند که از "ارجمند" شهردار منطقه یک بندرعباس خواستم این زمین ورزشی را برای ورزش کردن اهالی این محله آماده کنند.آنها مشکلاتی در مورد فاضلاب و... هم مطرح کردند.

وی در خصوص مشکلات موجود در زمین ورزشی "شهدای دوراهی ایسینی " وگلایه نونهالان ، نوجوانان و جوانان این محله وسایر محلات حاشیه ای اطراف این مجموعه ورزشی برای ورود به این مجموعه ورزشی در ازای پرداخت هزینه که بسیاری از آنها بدلیل فقر مالی توان پرداخت این هزینه را ندارند، هم گفت: قرار است به این زمین ورزشی هم برویم و مشکلات را بررسی وبرای برطرف شدن این مشکلات تلاش می کنم.

مرادی تاکید کرد :بایستی مدیران برای رفع مشکلات ورزش استان و محلات تلاش کنند تا از سوق یافتن نوجوانان و جوانان به سمت ناهنجاری ها ،اعتیاد و ... جلوگیری و آنها براحتی بتوانند ورزش کنند.

 

بررسی در کمیسیون فرهنگی شورا

 

"اسماعیل بواشه" عضو شورای شهر بندرعباس هم گفت:موضوعات مربوط به این زمین ورزشی را در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس بررسی می کنیم.

بواشه افزود:تلاش می کنیم که از طریق شهرداری زمین ورزشی نبرد چمن شود و سرویس بهداشتی و رختکن هم احداث شود.

وی گفت:خودم از کودکی در همین زمین ورزش فوتبال کرده ام و پیگیری خواهم کرد مشکلات این زمین ورزشی و سایراماکن ورزشی در محلات دیگر برطرف شود.

این عضوشورای پنجم هم در خصوص مشکلاتی که در مجموعه ورزشی شهدای دوراهی ایسینی برای استفاده نوجوانان وجوانان این محله وسایرمحلات حاشیه ای بندرعباس هم وجود دارد، وعده نمود که این موضوع را در جلسه ای با "جهانبخش" مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس و مردم این محله مورد بررسی قرار دهند تا اینکه ساکنان این مناطق بتوانند حداقل ۵۰درصداز روزها وساعات هفته

 

را بصورت رایگان در این زمین ورزش کنند و اینکه شهرداری زمین ورزشی برای تمرین تیم هایش ندارد و دراین زمین تمرین می کنند، نباید باعث شود که ورزشدوستان و ورزشکاران حاشیه نشین از ورزش کردن در این مجموعه ورزشی محروم شوند.