دریا نیوزخواسته ساکنان "سنگ کن" غربی بندرعباس؛جلوی مسجد، پارک را جایگزین فاضلاب کنید

دریانیوز:کودکان و نوجوانان محله "سنگ کن غربی" بندرعباس در انتظار تبدیل زمین پر از فاضلاب جلوی مسجد امام حسن (ع ) این محله به پارک هستند.

، 10:20   /   کد خبر: 32771   /   تعداد بازدید: 281


دریانیوز:کودکان و نوجوانان محله "سنگ کن غربی" بندرعباس در انتظار تبدیل زمین پر از فاضلاب جلوی مسجد امام حسن (ع ) این محله به پارک هستند.احداث پارک در این منطقه می تواند نوید بخش وجود تفریحی سالم برای ساکنان این منطقه باشد. اما پیگیری های ساکنان برای احداث پارک در محله سنگ کن تاکنون نتیجه بخش نبوده است و این خواسته اهالی محقق نشده است. خانواده ها از مسئولان می خواهند که این خواسته شان را برآورده کنند.

"دورکی" یکی از معتمدان محله که پیگیری امورات وخواسته های اهالی را برعهده دارد هم می گوید: کودکان ونوجوانان و جوانان این محله از داشتن پارک و زمین ورزشی بی بهره هستند و از متولیان شهر واستان می خواهند که به این منطقه توجه بیشتری نمایند.البته تاکنون پیگیری فراوانی شده است؛ اما نتیجه بخش نبوده است و پارکی برای محله ساخته نشده است.برای احداث زمین ورزشی هم فقط بتن ریزی شده است و تکمیل نشده است.

این محله بسیار قدیمی که در اقدامی عجیب وقابل تامل از محدوده شهر خارج شده است،اما ساکنانش خواستار توجه بیشتر مسٔولان برای خدماترسانی بیشتر و قرار گرفتن در محدوده شهری هستند.

این موضوع در حالی اتفاق افتاده است که از میدان تره بار بندرعباس در محدوده شهری است ،اما چند کیلومتر به سمت مرکز شهر و در ضلع شرقی فرودگاه بندرعباس و ضلع غربی بلوار "خلیج فارس " در محله "سنگ کن غربی" مردمانی زندگی می کنند که برخی از آنها چندین نسل در این منطقه زندگی کرده اند و حتی در گذشته دور کشت و زرع داشته اند و نخل های بی سر هنوز در این منطقه دیده می شود ، اما ساکنان از کمترین امکانات بی بهره هستند و فقط در زمان انتخابات ، کاندیداها وبرخی از مسئولان به این منطقه بسیار بروبیا دارند.سئوال بی جواب آنها این است که چطور در زمان انتخابات و رای گیری،کاندیداهای شورای شهر سراغ شان می آیند واز آنها می خواهند که به آنها رای بدهند که نشان می دهد این منطقه جزو شهر است و دهیاری و شورای روستا ندارد و پس از انتخاب شدن ،کاندیداهای دیروز واعضای امروز شورای شهر دیگر چندان سراغی از این شهروندان نمی گیرند و به همین دلیل هم آنها از بسیاری از خدمات محرومند. سال گذشته که چندین گزارش از این منطقه را در روزنامه "دریا" منتشر کردیم، شهرداری تعدادی از کوچه های محله را آسفالت کرد وقرار بود بقیه کوچه ها هم امسال آسفالت شوند که تاکنون نشده است.

دراین محله که مسجدی وجود داردو فعالیت های فرهنگی بسیاری دارد،اما مسجدش خانه عالم ندارد وبه همین دلیل از امام جماعت مقیم محروم است و در ماه رمضان هم اهالی برای روحانی که برای تبلیغ آمده است ،خانه ای را اجاره می کنند. آنها از مسٔولان می خواهند که برای مسجدشان ،خانه عالم بسازند تاکه امام جماعت روحانی مقیم داشته باشند وبتوانند از حضورش برای پاسخ به سٔوالات وشبهات استفاده کنند وبا اصول دینی وشرعی بیشتر آشنا شوند.البته تاکنون پیگیری های فراوانی را برای احداث خانه عالم در این منطقه داشته اند که به نتیجه نرسیده اند.

 

احداث پارک

 

جلوی مسجد محوطه و زمین خالی وجود دارد که خاکی است و درحال حاضر پر از فاضلاب ، نخاله و زباله است و خانواده ها از مسٔولان درخواست دارند که در این منطقه برایشان پارک بزرگ احداث کنند تا فرزندان شان در آنجا تفریح کنند .در این محله پارکی وجود ندارد و هیٔت امنای مسجد تعدادی از تاب وسرسره های مستعمل را آورده اند وجوش داده اند و در حیاط مسجد نصب کرده اند تا کودکان ونوجوانان در آنجا بازی کنند که با استقبال زیادی مواجه شده است.اما نیاز است که پارک مناسبی در کنار مسجد احداث کنند تا بچه های محله هم تفریح کنند وهم در برنامه های کانون و بسیج مسجد شرکت کنند.بایستی به مناطق محروم توجه بیشتری شود که متاسفانه به این مناطق توجه کمتری می شود.وقتی که با کودکان ونوجوانان صحبت می کنیم ، آنها هم خواستار احداث پارک هستند تا بازی کنند .باید برای کودکان ونوجوانان پارک ساخت تا مجبور نباشند در خاک و کوچه های پر از فاضلاب بازی کنند.

 

زمین ورزشی

 

در ضلع دیگر مسجد هم شهرداری محوطه ای رابتن ریزی کرده است وقرار بود زمین ورزشی چمن مصنوعی را برای هفته دولت آماده کند که به این وعده وفا نشد و نوجوانان و جوانان این منطقه مکان مناسبی برای ورزش ندارند.آنها از متولیان می خواهند که این زمین ورزشی را سریعتر برای شان آماده کنند تا آنها بتوانند در این مکان ورزش کنند.در حالی از لزوم ورزش کردن در جامعه گفته می شود که نیاز است شرایط و اماکن مناسب مورد نیاز ورزش کردن فراهم شود که در این بخش اقدام عملی نمی شود.مردم این منطقه می گویند در این منطقه زمین های خالی زیادی وجود دارد که می توان در آن مجموعه های چندمنظوره ورزشی احداث نمود تا ساکنان این منطقه ومناطق اطراف بتوانند بیایند ودر اینجا ورزش کنند تا در مقابل بسیاری از تهاجمات و انواع بزه واکسینه شوند.

 

محروم از امکانات

 

کودکان ،نوجوانان و جوانان مناطق محروم وحاشیه ای بطور منطقی بایستی از توجهات بیشتری بهره مند شوند،اما اینکه در سایه کم مهری متولیان ، آنها از امکانات و تجهیزات مناسب محروم باشند اجحاف در حق این قشر محسوب می شود.متاسفانه این بی توجهی ها به قیمت افزایش بزه ، اعتیاد و... در جامعه تمام می شود و نتیجه اش این شده است که میزان خلاف ها در چنین مناطقی بالاست که برای کاهش آنها بایستی توجه بیشتری به این مناطق شود ،اما متاسفانه توجه لازم به چنین مناطقی صورت نمی گیرد و ساکنان از این بی توجهی ها بسیار گلایه مندند.

ساکنان محله سنگ کن غربی همچنان در انتظار احداث پارک هستند تا آنها بتوانند در آنجا تفریح داشته باشند.