دریا نیوزچمن های "درخت سبز" خشکیدند ؛زمین ورزشی "انتظار" ،درانتظار توجه مسئولان

دریانیوز:وقتیکه وارد زمین ورزشی چمن مصنوعی "انتظار"در شمال محله "درخت سبز" شدم، چندان اثری از چمن مصنوعی باقی نمانده است. تابلوی جلوی درب هم رنگ و رورفته است ونام زمین مشخص نیست.جمعیت زیادی از نوجوانان وجوانان محله در زمین هستند وشور وحال ورزشی دارند.درحال دویدن هستند و برخی هم گوشه زمین نشسته اند.

، 10:11   /   کد خبر: 32759   /   تعداد بازدید: 279


 دریانیوز:وقتیکه وارد زمین ورزشی چمن مصنوعی "انتظار"در شمال محله "درخت سبز" شدم، چندان اثری از چمن مصنوعی باقی نمانده است. تابلوی جلوی درب هم رنگ و رورفته است ونام زمین مشخص نیست.جمعیت زیادی از نوجوانان وجوانان محله در زمین هستند وشور وحال ورزشی دارند.درحال دویدن هستند و برخی هم گوشه زمین نشسته اند.

نونهالان و نوجوانان زیادی از محله "درخت سبز" بندرعباس در این زمین در حال دویدن و بازی کردن است ک تکه های پلاستیکی چمن که جداشده اند هم با هر دویدن بچه ها به این طرف وآن طرف می روند. کسانی که در این زمین هستند چندین نقطه از زمین را نشان می دهند که چمنی وجود ندارد وبطورکامل از بین رفته است و افراد زیادی بدلیل این وضعیت زمین مصدوم شده اند و هیچ مسئولی هم این وضعیت زمین را ندیده وپیگیری هایشان هم بی نتیجه بوده است.البته سال گذشته هم گزارشی از این زمین ورزشی که در کنار پست برق درخت سبز قرار دارد، منتشرکردیم ،ولی هیچ مسئولی این زمین و نوجوانان وجوانان این منطقه را ندید واقدامی نکرد.تیم نونهالان ونوجوانان انتظار در همین زمین تمرین می کنند وتیم نوجوانان هم مقام آورده اند.

"امیر چرزه" مربی تیم نونهالان انتظار از وضعیت نامناسب زمین ورزشی انتظار، ازبین رفتن چمن مصنوعی، بسته بودن رختکن،نورافکن ،نیمکت ،نبود آب وسرویس بهداشتی گلایه مند است .گلایه هایی که نوجوانان وجوانان دیگر هم می گویند واز مسئولان می خواهند وضعیت این زمین ورزشی و سروسامان دهند. تعدادی وسایل زنگ زده ورزشی هم در زمین وجود دارد که نمی توان باآنها ورزش کرد. یکی از نوجوانان هم دست نوجوانی دیگر را گرفته وپیشم می آید و می گوید:اگر نتوانیم ورزش کنیم وکسی به فکر مانباشد، معتاد می شویم. اگرچه اوبا حالت شوخی وخنده می گفت، اما این واقعیتی تلخ است که دیده می شود. وقتیکه در محلات وبخصوص محلات حاشیه ای به ورزش وتفریح ساکنان وبخصوص نوجوانان وجوانان توجه نمی شود ،موادمخدر ومشروبات الکلی به سراغ شان می آید وبه گرمی پذیرایشان می شوند.بایستی برای این وضعیت چاره ای اندیشیدتا نوجوانان وجوانانی که می توانند ورزشکار شوند، در دام پهن شده خلافکاران و موادفروشان گرفتار نشوند.چرا چمن زمین پس از حدود یک دهه از افتتاح زمین ورزشی تاکنون عوض نشده است ودر حال حاضر پاره شده است و ورزش همراه بامصدومیت است وچرا مسئولان نمی آیند و وضعیت زمین وخواسته های ما را نمی شنوند تا اقدامی مناسب انجام دهند؟ چرا به ساکنان مناطق حاشیه ای شهر اینگونه بی مهری می شود؟درآمدهای این شهر به کجا می روند؟چرا نوجوانان وجوانان سهمی ندارند که حتی مکان ورزشی مناسبی نداشته باشند؟

مسئولان ومتولیان حوزه ورزش شهر ومحلات بایستی نسبت به ورزش این مناطق بی تفاوت نباشند .نوجوانان وجوانان انتظار دارند که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری،ورزش وجوانان و شهرداری به ورزش این مناطق توجه بیشتری داشته باشند تا آنها درمقابل انواع مخاطرات واکسینه شوند.آنها دوست دارند ورزش کنند،اما امکانات مناسبی برای ورزش کردن ندارند وبایستی به این وضعیت توجه شود.حق آنهاست که از امکانات ورزشی مناسب ومطلوبی برخوردار شوند .