دریا نیوزپاسخگویی و حضور شورا در محلات

دریانیوز: پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس همزمان باسراسر  کشور از اول شهریور فعالیتش آغاز شد و مردم امیدوارند که این شورا بگونه ای عمل نکند که باعث ناامیدی شهروندانی شوند که به آنها رای داده اند.یکی از گلایه های همیشگی مردم در ادوار مختلف فعالیت  شوراهای شهر ، قطع ارتباط شورا بامردم وبه اصطلاح قهر کردن شورا  بامردم بود

، 10:25   /   کد خبر: 32727   /   تعداد بازدید: 357


دریانیوز: پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بندرعباس همزمان باسراسر  کشور از اول شهریور فعالیتش آغاز شد و مردم امیدوارند که این شورا بگونه ای عمل نکند که باعث ناامیدی شهروندانی شوند که به آنها رای داده اند.یکی از گلایه های همیشگی مردم در ادوار مختلف فعالیت  شوراهای شهر ، قطع ارتباط شورا بامردم وبه اصطلاح قهر کردن شورا  بامردم بود.مردم می گویند کاندیداهای شورای شهر  در زمان تبلیغات ،بصورت شبانه روز در محلات بودند و وعده های شیرین می دادند ،اما پس از کسب رای شهروندان ، وعده های شیرین  را فراموش می کنند واین فراموشی منجربه تلخ کامی مردم می شود. آنها دیگر به محلات نمی آیند.
محلات حاشیه ای که زمانی شاهد بیشترین حضور کاندیداها در ایام انتخابات هستند، بعداز انتخابات تا دوره بعدی به فراموشی سپرده می شوند. دراین دوره شهروندان وبخصوص ساکنان مناطق حاشیه ای شهر انتظار دارند که شورا برای حضور مستمر در مناطق مختلف ومحلات برنامه ریزی واعلام آمادگی نماید.
رئیس شورا نیز که در دوره قبل  در شورا حضور داشته است و باکوله بارچهارساله تجربه، سکان شورای شهربندرعباس را بدست گرفته است، انتظار این است که براساس برنامه زمانبندی شده در محلات ومناطق مختلف حضور یابد وبا حضور شهردار وسایر اعضای شورا بطور مرتب در محلات حاضرشوند وخواسته ها ومشکلات ساکنان را از نزدیک ببینند وبرای رفع مشکلات و تحقق خواسته های اهالی تلاش کنند وفارغ از مسائل حاشیه ای و سیاسی وجناحی فقط هدفشان رفع مشکلات مردم باشد. البته رئیس فعلی شورا در سال قبل در چندین منطقه بنا به درخواست مردم حضور یافت وپیگیر رفع مشکلات شان بود که مانیز این حضور وپیگیری را منعکس کردیم وامیدواریم در دوره جدید که ریاست شورا راهم برعهده دارد، این حضورها بیشتر شود و مردم در این دوره ،شورای شهر متفاوت از دوره های قبل را تجربه کنند وشورایی پاسخگو داشته باشند.شورا می تواند برنامه حضور در محلات و در دفتر شورا را برای پاسخگویی به شهروندان ورسیدگی خواسته هایشان از طریق رسانه ها ونصب بیلبوردها وبنرهایی در سطح شهر به اطلاع عموم برسانند.
شهروندان انتظار دارند که شورا پیگیر خواسته هایشان باشد و از حق وحقوق شهر در بخش های مختلف دفاع تمام قدنمایند ونظارت های لازم را هم دربخش هایی که قانون مشخص کرده است ،داشته باشند.
علی زارعی