دریا نیوزمدیرکل ارشاد هرمزگان خبر داد : بهره برداری تالار فرهنگی مرکزی بندرعباس در سال ۹۷

دریانیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به رفع مشکل حریم ۶۰متری بزرگترین مجموعه فرهنگی جنوب کشور و اعلام آن توسط معاون اول رئیس‌جمهور، گفت: با تعین‌تکلیف تالار مرکزی بندرعباس در شورای عالی شهرسازی، این تالار در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد

، 12:48   /   کد خبر: 32532   /   تعداد بازدید: 279


دریانیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به رفع مشکل حریم ۶۰متری بزرگترین مجموعه فرهنگی جنوب کشور و اعلام آن توسط معاون اول رئیس‌جمهور، گفت: با تعین‌تکلیف تالار مرکزی بندرعباس در شورای عالی شهرسازی، این تالار در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.
علیرضا درویش‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس، با بیان اینکه دستور ساخت تالار مرکزی در سال 1383و در دولت هشتم با واگذاری زمین آغاز شد اظهارداشت:عملیات ساختمان این پروژه در دولت نهم و دهم با دستور استاندار وقت با تخصیص اعتباری بالغ بر 250میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی آغاز شد.
وی با بیان اینکه این پروژه عظیم فرهنگی با 27هزار متر مربع مساحت و 17هزار متر مربع زیربنا به عنوان بزرگترین پروژه فرهنگی جنوب کشور مطرح است، بیان داشت:  همه فرایند صدور مجوز در همین پروسه زمانی طی شد و با حمایت 4 استاندار و طرح در سفر ریاست جمهوری آغاز به کار کرده است، حال این سوال مطرح است که اگر این پروژه در حریم 60متری دریا بود، چرا با این وسعت اقدامات و تخصیص اعتبارات ملی همراه بوده است؟
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان تصریح کرد: در این پروژه عظیم با هدف احداث یک مرکز فرهنگی برای استفاده عمومی مردم با صرف 100میلیارد ریال از بیت المال هزینه شده که متاسفانه پس از طرح موضوع واقع بودن پروژه در حریم 60متری دریا با چالش جدی مواجه شد و حتی به مرز تخریب رسید.
درویش نژاد ادامه داد: البته موضوع  با مقاومت جامعه فرهنگ و هنر و پیگیری‌های اداره کل ارشاد اسلامی هرمزگان، حمایت استاندار، نمایندگان و حتی وزرای فرهنگ و ارشاد در طول این مدت منتفی شد و امروز خوشبختانه با توجه به مکاتبات و ارائه اسناد موجود توانستیم این موضوع را در جلسه‌ای که در مورخ 22خرداد ماه 96 در تهران با حضور نماینده وزارت ارشاد مسکن و شهرسازی و دستگاه قضایی جهت تصمیم‌گیری برای تالار فرهنگی مرکزی بندرعباس در حال برگزاری است، جهت تعین تکلیف مطرح کنیم.
وی افزود: این مسئله از طریق شورای عالی شهرسازی و توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حتی دخالت دادن معاون اول ریاست جمهوری، دادستان کل کشور و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دست پیگیری است و طبق نامه معاون اول ریاست جمهور و اعلام معاون عمرانی استانداری هرمزگان مشکل حریم 60 متری تالار فرهنگی مرکزی شهر بندرعباس مرتفع شده و طبق گفته معاون اول رئیس جمهور این پروژه به حیات خود ادامه داده و تکمیل می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه اظهارداشت: به یاری خدا با توجه به بلوکه شدن 12میلیارد تومان از اعتبارات عملیات احداث تالار مرکزی بندرعباس پیگیر هستیم تا علی‌رغم تلاش برخی استان‌ها برای جذب این اعتبار  به بهانه مشکلات بوجود آمده در هرمزگان، را جذب و پروژه مذکور را تا سال 97 تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.
درویش نژاد تاکید کرد: هم بنده و هم معاونین اداره کل ارشاد اسلامی هرمزگان به صورت جدی ایستادگی می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم بیت‌المال در این پروزه عظیم فرهنگی پایمال از بین برود.
وی در پایان تصریح کرد:  با تکمیل تالار مرکزی فرهنگی شهر بندرعباس بیش از 21هزار متر مربع به سرانه فیزیکی فرهنگی هنری استان اضافه می‌شود.