دریا نیوزحمله تروریستی به مجلس و حرم امام خمینی (ره)

 دریانیوز: جلسه علنی مجلس دیروز برغم حمله تروریستی با درایت و هوشیاری نمایندگان به صورت عادی برگزار شد و تعدادی از نمایندگان تذکرات کتبی و شفاهی خود را برای حل مشکلات مردم ارائه کردند

، 13:11   /   کد خبر: 32518   /   تعداد بازدید: 291


 دریانیوز: جلسه علنی مجلس دیروز برغم حمله تروریستی با درایت و هوشیاری نمایندگان به صورت عادی برگزار شد و تعدادی از نمایندگان تذکرات کتبی و شفاهی خود را برای حل مشکلات مردم ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صبح دیروز افرادی با پوشیدن لباسهایی به رنگ لباس نیروهای حفاظتی مجلس با ورود به مجلس، با نیروهای حفاظت  درگیر شدند و به سمت آنان تیراندازی کردند.

 جلسه علنی دیروز به ریاست پزشکیان در ساعت حدود 9 صبح آغاز شد.

 در حدود ساعت 10 و 30 دقیقه  ، حادثه تیراندازی در درب ورودی مجلس آغاز شد و بر اساس برخی خبرها به نقل از شاهدان عینی  چهار نفر  با تیراندازی یکی از تروریستها زخمی شده  و روی زمین افتادند.

 سه نفر از زخمی ها از حفاظت و خدمه مجلس بودند و یک نفر نیز از مراجعه کنندگان به مجلس بود.

  رئیس مجلس هم در پایان جلسه علنی دیروز مجلس در  واکنش به حادثه تروریستی دیروز مجلس گفت: حرکت تروریستی علیه مجلس اقدامی بزدلانه بود.

علی لاریجانی با اشاره به حمله تعدادی از تروریست ها به ساختمان نمایندگان مجلس آن را اقدامی بزدلانه و سبک دانست و افزود: حتماً با این افراد برخورد جدی شده است.

وی با تشکر از نمایندگان مجلس برای حفظ آرامش و ادامه جلسه علنی خاطر نشان کرد: تروریست ها به دنبال مسئله سازی هستند به ویژه آنکه جمهوری اسلامی ایران قطب فعال در مبارزه با تروریسم است.

لاریجانی تصریح کرد: حتماً نیروهای امنیتی با این افراد برخورد خواهند کرد و مشکل حل خواهد شد.

در این لحظه صدای مرگ بر آمریکا صحن علنی مجلس را فراگرفت.

رئیس مجلس افزود: تروریست ها چهار تن بودند که به ساختمان نمایندگان  وارد شدند و در جریان تیراندازی، نیروهای یگان ویژه وارد عمل شدند.
 
توضیحات محمدعلی انصاری درباره حادثه تروریستی دیروز حرم امام (ره)

سرپرست حرم امام خمینی (ره) حادثه تروریستی صبح دیروزدر حرم مطهر امام خمینی را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، توضیحات حجت الاسلام محمدعلی انصاری در این باره به شرح زیر است:

حادثه حرم امام سه مجروح (عوامل انتظامی حرم)، یک شهید (مامور فضای سبز) داشت.

ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه دو تروریست از ناحیه غربی حرم قصد ورود به حرم می کنند.

هر دو مواد انفجاری به خود وصل کرده بودند و به محض ورود به حرم شروع به تیراندازی کور و بی هدف می کنند.

در همین زمان سه نفر مجروح و یک نفر نیز به شهادت می رسند.

در مقابل درب شبستان نیروهای انتظامی به سمت این افراد تیراندازی می کنند که یکی از آنها مقابل درب شبستان منفجر می شود.

تروریست دوم فرار می کند که او نیز با تیراندازی  ماموران به هلاکت می رسد  و ماموران موفق می شوند جلیقه انفجاری او را خنثی کنند.

تروریست ها تعداد زیادی نارنجک و مواد منفجره با خود داشتند.

\r\n


تایید شهادت 2 مصدوم حمله تروریستی/36 نفر شمار مجروحان

عباس زارع نژاد در گفت و گو با ایرنا، گفت: دو نفر از مصدومان حمله تروریستی دیروز تهران یکی به نام علی همتی 50 ساله که در بدو ورود به بیمارستان سینا، جان به جان آفرین تسلیم کرد و دیگری هانیه اکبریان، زن 37 ساله که در بیمارستان معیری فوت شد ، در این حوادث به شهادت رسیده اند. وی گفت: تعداد کل مصدومانی که تاکنون در بیمارستان بستری شده اند با افزایش دو مصدوم دیگر در بیمارستان سینا، به 38 نفر رسید، که البته دو تن از آنان شهید شده اند و 36 نفر در بیمارستان بستری هستند. به گفته زارع نژاد، هم اکنون 14 مصدوم در بیمارستان سینا، 11 مصدوم در بیمارستان طرفه، 6 مصدوم در بیمارستان هفتم تیر، 5 نفر در بیمارستان امام حسین(ع) بستری هستند. صبح دیروز در دو حمله تروریستی یکی در مجلس شورای اسلامی و دیگری در مرقد امام(ره)، تعداد فرد مسلح به سمت مردم شلیک کردند و در مرقد امام(ره) یکی از تروریست ها خود را با کمربند انفجاری، منفجر کرد. سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مصدومان این حوادث در بیمارستان های سینا، طرفه و هفتم تیر عیادت کرد. با توجه به احتمال افزایش مصدومان وزیر بهداشت، به همه بیمارستان های تهران دستور آ‌ماده باش داده است.