دریا نیوزرئیس کل دادگستری هرمزگان: طولانی شدن دادرسی ها موجب نا امیدی مردم می شود

دریانیوز: رئیس کل دادگستری هرمزگان با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر برای تحقق عدالت آسان، گفت: طولانی شدن دادرسی ها موجب ناامیدی و بی اعتمادی مردم می شود که باید از آن به شدت پرهیز کرد

، 13:06   /   کد خبر: 32517   /   تعداد بازدید: 330


دریانیوز: رئیس کل دادگستری هرمزگان با تاکید بر تلاش هر چه بیشتر برای تحقق عدالت آسان، گفت: طولانی شدن دادرسی ها موجب ناامیدی و بی اعتمادی مردم می شود که باید از آن به شدت پرهیز کرد.
به گزارش ایرنا به نقل ازروابط عمومی دادگستری هرمزگان حجت الاسلام محمدصادق اکبری در نشست مشترک با کارکنان قضایی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس، اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع،تسریع در روند صدور احکام و اجرای آن ، اتقان و استحکام آراء صادره و بهره گیری از نظارت مستمر مهمترین راهکارها و عوامل مؤثر به منظور تحقق عدالت آسان برای عموم مردم می باشد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به کاهش جمعیت کیفری زندان ها ، بیان داشت: اتخاذ تمهیداتی چون استفاده از مجازات های جایگزین حبس و بازدید مستمر قضات از ندامتگاه های استان به عنوان مهمترین عوامل مؤثر در تحقق این هدف دستگاه قضایی است.
حجت الاسلام اکبری خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با تمامی توان در جهت تحقق عدالت و امنیت در جامعه تلاش و با کسانی که امنیت و آرامش مردم را برهم می زنند با قاطعیت و جدیت برخورد می کند.
وی با اشاره به تأکیدهای مقام معظم رهبری در خصوص توجه هر چه بیشتر به افزایش رضایتمندی مردم و ارتقاء شاخص های سلامت و کارآمدی دستگاه قضایی، گفت: بدون تردید عمل به مطالبات به حق مقام معظم رهبری وظیفه شرعی و قانونی تمام مسئولان ،کارگزاران و کارکنان دستگاه قضایی است.