دریا نیوزتکریم اهالی فرهنگ و هنر وظیفه ذاتی فرهنگ و ارشاد است

دریانیوز: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در دیدار و عیادت با پیشکسوت روزنامه نگاری هرمزگان گفت : تکریم اهالی فرهنگ و هنر وظیفه ذاتی فرهنگ و ارشاد است

، 12:48   /   کد خبر: 32515   /   تعداد بازدید: 217


دریانیوز: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در دیدار و عیادت با پیشکسوت روزنامه نگاری هرمزگان گفت : تکریم اهالی فرهنگ و هنر وظیفه ذاتی فرهنگ و ارشاد است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد که به مناسبت ماه مبارک رمضان از پیشکسوت روزنامه نگاری هرمزگان فریدون دبیری دیدار و عیادت کرد و ضمن تاکید بر حفظ شان و جایگاه هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر گفت : نقش بی بدیل روزنامه نگاران در ارتقای سطح فرهنگ استان بسیار برجسته و شایسته تقدیر است .
وی به تاریخ روزنامه نگاری استان اشاره کرد و افزود : حدود نیم قرن از فعالیت مستقیم روزنامه نگاران و مطبوعات استان می گذرد اما بر اساس مستندات تاریخی مطالبه گری مردم هرمزگان از طریق مطبوعات کشوری به سال ها قبل تر بر می گردد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به بهبود وضعیت روزنامه نگاران در استان پرداخت و گفت : با تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان و روزنامه نگاران مسئله بیمه این قشر تا حد زیادی حل شده است.
درویش نژاد رسیدگی به هنرمندان کم بضاعت و نیازمند را از وظایف اصلی و ذاتی فرهنگ و ارشاد دانست و بیان کرد : با توجه به تنگناهای اعتباری تا جایی که امکان داشته است رسیدگی لازم به این قشر صورت پذیرفته است و پیگیر هستیم تعداد بیشتری از هنرمندان مشمول دریافت مستمری از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شوند .
در ادامه این دیدار از یک عمر زحمات و تلاش فریدون دبیری تقدیر بعمل آمد.