دریا نیوزنماینده ولی فقیه در هرمزگان: روزه باید روحیه ایمان و اراده را در انسان تقویت کند

دریانیوز: نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: اثربخشی روزه‌هایی که در ماه مبارک رمضان می‌گیریم را باید در میزان تقویت روحیه ایمان و اراده در درون خودمان ارزیابی کنیم.

، 13:03   /   کد خبر: 32503   /   تعداد بازدید: 347


دریانیوز: نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: اثربخشی روزه‌هایی که در ماه مبارک رمضان می‌گیریم را باید در میزان تقویت روحیه ایمان و اراده در درون خودمان ارزیابی کنیم.
به گزارش فارس ، آیت الله غلامعلی نعیم‌آبادی در محفل انس با قرآن در بندرعباس اظهار کرد: ماه رمضان ماه استفاده از فرصت‌های الهی در مسیر تعالی روحی است و باید از این ماه نهایت بهره را در جهت خواندن آیات قرآن و کمک به دیگران و کسب فیوضات ارزشمند اخلاقی که در این ماه ارزشی صدها برابری دارد، برد.
وی افزود: خواندن هر آیه از قرآن کریم در این ماه و درنگ و تفکر در آیات الهی در ماه رمضان به اندازه ختم کامل قرآن در دیگر ماه‌های سال ارزش دارد و لذا باید در ماه میهمانی خدا از کلام الهی به عنوان رابطه مستقیم با پروردگار بهره برد.
نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان با بیان این که اثربخشی روزه‌هایی که در این ماه مبارک می‌گیریم را باید در رفتار و کردار خودمان جست و جو کنیم، خاطرنشان کرد: اگر نماز و روزه ما در وجود ما اثرگذار نبوده باید در روش و عمل خودمان تغییر حاصل کنیم و دیگر شؤون زندگی خودمان را نیز الهی کنیم.
آیت‌الله نعیم‌آبادی با تأکید بر اهمیت برگزاری افطاری‌های ساده در ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: اطعام فقرا و اکرام ایتام را فراموش نکنید چرا که خداوند بر توجه به فقرا و ایتام در این ماه تأکید فراوانی دارد و بهترین فرصت برای خدمت به همنوع نیز ماه رمضان است.
وی گفت: میزان اشتیاق و توجه مردم به مراسمات و برنامه‌های دینی در ماه‌های رمضان، محرم و صفر نه تنها کاسته نشده بلکه اوج شور و اراده و ایمان ملت ایران را در این ماه‌ها با حضور در برنامه‌های مختلف دینی که نشان از دلبستگی‌های ایمانی ملت‌مان است را شاهد هستیم.