دریا نیوزنشست مشترک کاندیداهای معترض با اعضای هیات نظارت برانتخابات شوراهای شهروروستا /احمد مرادی: اگر تخلف اثبات شد حتما به مردم اعلام می کنیم

دریانیوز: به گزارش خبرنگار دریا ؛ صبح پنجشنبه گذشته نشستی با حضور 100نفر از کاندیداهای معترض به تخلفات صورت گرفته در روند برگزاری انتخابات و حوزه های اخذ رای در شهروروستا با اعضای هیات نظارت برانتخابات شوراها برگزار شد

، 13:59   /   کد خبر: 32484   /   تعداد بازدید: 329


دریانیوز: به گزارش خبرنگار دریا ؛ صبح پنجشنبه گذشته نشستی با حضور 100نفر از کاندیداهای معترض به تخلفات صورت گرفته در روند برگزاری انتخابات و حوزه های اخذ رای در شهروروستا با اعضای هیات نظارت برانتخابات شوراها برگزار شد .

ابتدا محسن درستکار به عنوان نماینده ۵۰ کاندیدا گفت: ما خواستار بازشماری آرا بر اساس قانون هستیم، اگر بازشماری شود متوجه فاجعه خواهید شد، ما می گوییم که بازشماری آرا خیلی مسائل را روشن خواهد کرد.

ذوالقدر:شمارش آرا را قبول دارم

ذوالقدرنماینده مردم شرق استان گفت: من نظرم را اعلام کرده ام که باید بازشماری انجام شود. من خودم ۷ تا ۸ دوره کاندیدا بوده ام و این مشکلات را می دانم و بازشماری را قبول دارم.به آقای هاشمی گفتم که من با بازشماری موافقم ونباید حقی از یک مسلمان ضایع شود.

مهران نجاتی کاندیدا دیگر معترض هم گفت: امروز بندرعباس در نقطه عطفی قرار گرفته که اگر این وضعیت مدیریت نشود به بیراهه خواهد رفت.این وضعیت اگر بررسی نشود دیگر در آینده بندرعباس کسی وارد صحنه نخواهد شد. آیا خود شما نمایندگان مردم سه سال دیگر می خواهید به همین شکل از مردم رای جمع کنید؟

به نظرم انتخابات شورا از دوره آینده را باید به مزایده گذاشت. یک عده اصول اخلاقی را زیرپا گذاشتند. چطور برخی در انتخابات ۶۰۰ میلیون هزینه کردند در حالی که ما همه او را می شناسیم که بازنشسته است و ماهی دو میلیون حقوق می گیرد.

در ادامه رضا حیدری زاده کاندید دیگر این انتخابات گفت: افرادی که ۳۶ ساعت نخوابیده اند چگونه می توانند بدون مشکل آرا را بشمارند.

درادامه خورا، آشام و سیما مرادی و عیسی عباسی هم از دیگر کاندیداها به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

سیما مرادی هم گفت:اثر انگشت افراد در صندوق های سیار بررسی شود بسیاری از مسائل روشن می شود.هیچ نظارتی بر اندازه بنرها نبود.

از کنار حمله به بنرها و تبلیغات کاندیداها و پاره کردن پوسترها به راحتی نگذرید و نگذارید اعتماد جوانان به صندوق رای از بین برود.باید مشخص شود پول تبلیغات از کجا تامین شده است.به من کاندیدا کارت شارژ داده شد تا به کاندیدایی خاص رای دهم.

آشام، نامزد معترض:فشار برای تایید صلاحیت ها اولین تخلف بود

وی گفت:هزینه های تبلیغاتی و‌منابع آن غیرشفاف است و این مساله بر تخلفات افزوده است.با حیثیت افراد و خانواده هایشان بازی شده است و ما نمی گذاریم حق مان ضایع شود.نمی شود توقع داشت افرادی که ۳۶ ساعت نخوابیده اند رای ها را صحیح بشمارند.روز انتخابات رو به روی شعبه ها بنرهای بزرگ تبلیغاتی بود.بسته های حلوا در شب انتخابات توزیع کردن تبلیغ نیست.بنر ها از ابعاد استاندارد خارج بود،عدم اعلام آرای صندوق ها به تفکیک یکی دیگر مشکلات بود.باید جلوی مهندسی انتخابات گرفته شود

هاشمی تختی:در انتخابات خلل وارد شده است

هاشمی تختی رئیس هیات نظارت گفت: می پذیریم که در روند انتخابات خلل وارد شده و برهمین اساس عصرپنجشنبه ساعت ۱۷ جلسه هیات نظارت خواهیم داشت.شمارش همه صندوق ها که امکان پذیر نیست ما ۳ راه حل داریم که بر اساس آن می توانیم بازشماری کنیم.ما صندوق هایی که رای برخی کاندیداها در آن جهشی بوده را شمارش خواهیم کرد، همین طور برخی صندوق هایی که روی آنها اعتراض وجود دارد را می توانیم شمارش کنیم.باید فرهنگ سازی کنیم که این وضعیت در نوع تبلیغات بروز نکند.وی خطاب به معترض گفت: مدارک را مستند ارائه کنید تا ما در هیات نظارت آنها را بررسی کنیم. وی افزود:صندوق های مشکوک که کاندیداها رای جهشی دارند بررسی می شودو هیات عالی نظارت بعد از ظهر در نشست ویژه ای تصمیم گیری می کنداز بازشماری فیلم می گیریم تا همه چیز شفاف باشد.

مرادی: اجازه نداریم بگوییم همه عوامل ناسالم بودند

احمد مرادی رییس هیات نظارت استان هم در پاسخ به ابهامات معترضین گفت: الان اجازه نداریم بگوییم همه عوامل اجرایی مشکل داشتند .حضور ما در هیات نظارت به اختیار خودمان نبوده است چرا که در هر استان باید ۳ نماینده مسئولیت هیات نظارت را در دست بگیرند.

وی افزود: خدا نیامرزد کسانی را که رای مردم و عزت مردم را با کارت شارژ و کیسه برنج زیر پا گذاشتند.

مرادی گفت:از مجموع 181 صندوق بازشماری ۲۶ صندوق در بندرعباس را انجام خواهیم داد و اگر ابهام وجود داشت تعداد بازشماری صندوق ها را افزایش خواهیم داد و اگر به ابطال رسیدیم نیز جلو خواهیم رفت البته مستند به قانون و مدارک این کار را انجام خواهیم داد. از 181 صندوق انتخابات شورای شهر بندرعباس تاکنون 26 صندوق بازشماری شده و 47 نفر در موعد مقرر اعتراض کرده اند

 وی افزود: ریز آرا را هیات های اجرایی باید به کاندیداها بدهند.اصل بر این خواهیم گرفت که اگر ناسالمی و تخلف در کار بوده حتما شفاف به مردم اعلام خواهیم کرد و برخورد هم خواهیم کرد.مرادی گفت: قول می دهم که بعد از ظهر هم در جلسه هیات نظارت موضوع را پیگیری کنیم و خواست مردم محقق شود.

مرادی افزود:من خودم تجربه این را دارم که افرادی قول داده اند به من رای می دهند اما دیده ام که بعدها به آقای تختی و دیگر کاندیداها هم قول داده اند و نباید تصورات خودمان از رای بعضی از محلات را قطعی بدانیم.باید از بی قانونی جلوگیری شود و اعتراض حق شما است. باید از بدعت های غلط جلوگیری کنیم و ما قول می دهیم ساعت ۵ امروز مستندات را بررسی و نتایج را اعلام کنیم و سررشته مشکل شناسایی شود.

همچنین درپایان این نشست از سوی محسن درستکار شکواییه ای دسته جمعی برای انتخابات شورای شهر در بندرعباس به اعضای هیئت نظارت داده شد.