دریا نیوزمدیرانرژی المهدی:تکیه بر توان جوانان کشور عامل عدم وابستگی به کشورهای خارجی

مدیر بخش انرژی آلومینیوم المهدی و هرمز آل، از تکیه بر توان جوانان این مرز و بوم در حوزه نگهداری از مبدل های قدرت در این صنعت، گفت: ما قبلا در بخش تعمیر و نگهداری مبدل های قدرت و سیستم ها، وابستگی شدید به کشورهای خارجی داشته ایم، اما چند سالی است که به دست جوانان همین مرز و بوم این فعالیت ها صورت می‌پذیرد، که این افتخاری بزرگ برای این مجموعه می‌باشد.

\r\n

 

، 08:12   /   کد خبر: 32374   /   تعداد بازدید: 3389


مهندس علیرضا امینی مدیر بخش انرژی شرکت آلومینیوم المهدی- هرمزآل، در گفت و گو با خبرنگار ماگفت: آلومینیوم المهدی شامل سه بخش عمده “آند سازی”، “خط یک آلومینیوم المهدی” و “خط ۲ هرمزآل” می‌باشد و تامین برق این مجموعه ها بر عهده بخش انرژی که بیشترین مصرف کننده در سطح استان وجود دارد، می‌باشد.

\r\n

 

\r\n

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال تولید و اشتغال افزود: در حوزه تولید، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و با توجه به تامیین برق مجموعه، برنامه افزایش تولید را در سال ۹۶ تا ظرفیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار تن را در دستور کار خواهیم داشت، همچنین ظرفیت ۴۰۰ مگاواتی تولید برق را تا ۵۰۰ مگاوات در آینده نزدیک خواهیم رساند.

\r\n

 

\r\n

مدیر بخش انرژی آلومینیوم المهدی در رابطه با بالا بودن تکنولوژی برق در این صنعت بیان کرد: با توجه به بالا بودن تکنولوژی برق در این صنعت، مبدل های قدرت عظیم الجثه و مناسب که جریان برق را برای خطوط تولیدی فراهم می آورد، در اختیار داریم و از نظر نگهداری و تعمیر برعهده پرسنل این بخش می‌باشد.

\r\n

 

\r\n

امینی از تکیه بر توان جوانان این مرز و بوم در حوزه نگهداری از مبدل های قدرت در صنعت آلومینیوم، گفت: ما قبلا در بخش تعمیر و نگهداری مبدل های قدرت و سیستم ها، وابستگی شدید به کشورهای خارجی داشته ایم، اما چند سالی است که به دست جوانان همین مرز و بوم این فعالیت ها صورت می‌پذیرد که این افتخاری بزرگ برای این مجموعه می‌باشد.

\r\n

 

\r\n

وی با اشاره به استاندارد سازی و کاهش مصرف انرژی عنوان کرد: طرح های توسعه، بحث های مدیریت انرژی و استاندارد سازی که موجب کاهش مصرف انرژی شود را دنبال نموده، تا بتوانیم در حوزه اقتصاد مقاومتی با کاهش انرژی اقدامی را انجام داده باشیم، با برنامه های کوتاه مدت و میان مدت تمهیداتی را لحاظ کرده و سیستمی را پیش بینی کرده که ظریب قدرت را اصلاح نماید، تا موجب کاهش هزینه ها و انرژی در سطح استان شود.

\r\n

 

\r\n

مدیر بخش انرژی آلومینیوم المهدی و هرمز آل از تدوین معیار استاندارد سازی صنعت آلومینیوم گفت: در تدوین معیار استاندارد سازی صنعت آلومینیوم، دبیری کمیته استاندارد مواد اولیه آلومینیوم (iso pca226) را در اختیار داریم، تا برنامه استاندارد های ملی و حتی بین المللی را انجام دهند و از نظر استاندارد سازی تولید شمش آلومینیوم به خود کفایی برسانیم.

\r\n

 

\r\n

امینی با اشاره به این که قطب صنعتی آلومینیوم کشور هرمزگان می‌باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به این که استان هرمزگان قطب صنعتی آلومینیوم کشور می‌باشد، برای تکنولوژی های جدید روز دنیا برنامه هایی داریم که به زودی ارائه خواهیم کرد، امیدواریم در شرایط توسعه، فازها و ظرفیت های موجود را تکمیل نموده، تا بتوانیم فاز های بعدی را به مدار بیاوریم و آلومینیوم المهدی را به جایگاه واقعی اش برسانیم.

\r\n

 

\r\n

انتهای پیام/ ح