دریا نیوز"فصل شیدایی"،روایت تاریخ

دریانیوز: نمایش بزرگ \"فصل شیدایی\" که روایتی تاریخی از زمان حضرت آدم تاکنون است ،پس ازیازده شب نمایش، همزمان باشب شام غریبان شهادت حضرت زهرا(س) به پایان رسید و قرار است از ۲۷اسفند سال جاری تا۴فروردین سال آینده باری دیگر این نمایش به روی سن برود

، 13:12   /   کد خبر: 32239   /   تعداد بازدید: 3716


دریانیوز: نمایش بزرگ \"فصل شیدایی\" که روایتی تاریخی از زمان حضرت آدم تاکنون است ،پس ازیازده شب نمایش، همزمان باشب شام غریبان شهادت حضرت زهرا(س) به پایان رسید و قرار است از ۲۷اسفند سال جاری تا۴فروردین سال آینده باری دیگر این نمایش به روی سن برود.

\r\n

این نمایش هرشب هزاران نفر آنرا به تماشا نشستند و افراد زیادی نتوانسته اند ،تماشا کنند و در هشت شبی که اعلام شده است،به همراه میهمانان نوروزی می توانند آنرا تماشا کنند. نمایشی که نشان دهنده ماه ها مطالعه و بررسی،تمرین، آماده سازی و... است و کاری دوساعته تولید شده است که بدلیل زیبایی خاص، بیننده گذرزمان را متوجه نمی شود. دراین نمایش که صحنه هایی از فریب حضرت آدم توسط شیطان و رانده شدن از بهشت،متوسل شدن حضرت آدم به پنج تن آل عبا(ع)، زندگی پیامبر اکرم (ص)، حضرت علی و زهرا (ع) ،امام حسین (ع) وفرزندانش ،امام رضا(ع) ،انتظار منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) ،شهدای حرم و... را به تصویرکشانده اند ،ببینده را درخود غرق می کند ودیدگاه روشن تری را نسبت به جهان خلقت و چهارده معصوم (ع) به تماشاگر می دهد که بایستی قدردان همه عوامل تولید این نمایش فاخر بود وبردستانشان بوسه زد که تماشای راه سعادت راهموار کردند تاباری دیگربه خودبیاییم وبه بیراهه نرویم. درواقع جامعه تشنه شناخت بیشتر است که این نمایش به بخشی از این شناخت پاسخ می دهد و نیاز است باحمایت شدن از چنین نمایش فاخر ارزشی ،درمناطق مختلف استان هم به روی صحنه برود تاهمگان امکان تماشای آن را داشته باشند.

\r\n

مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنّا)، فعالیت های نمایشی خود را چند سالی است که آغاز کرده و تا کنون ۴ نمایش ستاره صبح، فصل شیدایی، آبی ترین وصال و النجم الثاقب را در داخل و خارج از کشور به روی صحنه برده است.

\r\n

نمایش بزرگ فصل شیدایی برای دومین بار در بندرعباس به روی صحنه رفت.

\r\n

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی ( مهنا) : نمایش بزرگ فصل شیدایی با استقبال مردم خونگرم و نجیب بندرعباس و دعوت از گروه هنری فصل شیدایی با تغییرات عمده ای در فرم و محتوا و افزودن آیتم های جدید نمایشی اجرا خواهد شد.شایان ذکر است هرمزگان پانزدهمین استانی است که میزبان فصل شیدایی خواهد بود.

\r\n

نمایش بزرگ فصل شیدایی به طراحی و کارگردانی سعید اسماعیلی و با نویسندگی و روایت رسالت بوذری کاری از مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنا) است.این نمایش در سال گذشته مفتخر به دریافت جایزه مهمترین رویداد هنری و پر مخاطب ترین اثر نمایشی سال شد و تا کنون و در دوسال اخیر بیش از یک میلیون نفر آن را به تماشا نشسته اند.

\r\n

فصل شیدایی با حمایت سازمان هنری رسانه ای اوج ، در بندرعباس از تاریخ دوم تا دوازدهم اسفند ماه ۱۳۹۵ به آدرس، بلوار خلیج فارس – ضلع جنوبی فرودگاه بندرعباس (جنب کمپ اسکان بندرعباس ) اجرا شد.ضمناً نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه جامعه ایمانی مشعر استان هرمزگان و شهرداری بندرعباس نیز ما را در این رویداد هنری یاری کردند.

\r\n

علی زارعی