دریا نیوزاحتمال شناسایی اجساد جدید/تجهیزات آتش نشان ها در زیر آوار کشف شد

دریا نیوز: تجهیزات برخی از آتش نشان های گرفتار در زیر آوار ساختمان پلاسکو کشف شد.

، 15:10   /   کد خبر: 32090   /   تعداد بازدید: 3906


تجهیزات برخی از آتش نشان های گرفتار در زیر آوار ساختمان پلاسکو کشف شد.

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، در پی ادامه عملیات آوار برداری و جستجوی نیروهای امدادی در محل حادثه ساختمان پلاسکو، دیروز شنبه دوم دی ماه کپسول های اکسیژن 2 تن از آتش نشان های مفقود زیر آوار پیدا شد.

در این شرایط، این احتمال وجود دارد که در این محل، اجساد جدیدی کشف شود.

بنا بر اعلام منابع رسمی، تاکنون 2 پیکر شهدای آتش نشان از زیر آوار کشف شده است.

یک منبع آگاه گفت: با توجه به اینکه تعدادی از تجهیزات آتش نشان ها کشف شده است و احتمال وجود جسد در آن منطقه وجود دارد، کار آواربرداری در آن نقطه تسریع شده است.

اتیکت‌ها قابل شناسایی نیست

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از آغاز اقدامات کارشناسی این سازمان بر پیکر شهدای آتش نشان ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: متاسفانه اتیکت و کارت شناسایی آتش نشانان نامشخص است و قابل شناسایی نیست.

به گزارش جام جم آنلاین، مسعود قادی پاشا در گفت‌وگو با میزان از انتقال پیکر دو شهید آتش نشان حادثه ساختمان پلاسکو به پزشکی قانونی خبر داد و گفت: پیکر یکی از شهدا از بیمارستان شهید مطهری و یک پیکر نیز از سرصحنه حادثه به پزشکی قانونی ساعت پنج و نیم صبح دیروز انتقال داده شده است.

وی افزود: اقدامات کارشناسی تخصصی، معاینه ظاهری، احراز هویت و تشخیص علت فوت در حال انجام است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه متاسفانه اتیکت و کارت شناسایی آتش نشانان نامشخص است و قابل شناسایی نیست، تصریح کرد: چهره‌ها تقریبا قابل شناسایی است و اگر جراحت به حدی شدید باشد که کار احراز هویت را بر اساس معاینه ظاهری با مشل روبرو کند با استفاده از آزمایش DNA احراز هویت پیکر جانباختگان مشخص خواهد شد.

مجروح شدن 2 آتش نشان حین عملیات آوار برداری

رئیس اورژانس کشور گفت: 2 آتش نشان حین عملیات آوار برداری حادثه ساختمان پلاسکو مجروح شدند.

به گزارش جام جم آنلایناز میزان، پیر حسین کولیوند با اشاره به آخرین وضعیت مجرمان حادثه ریزش ساختمان پلاسکو اظهار داشت: تا ساعت 12 امروز 121 نفر مجروح شدند که 2 نفر از آنها همچنان در بیمارستان بستری هستند.

وی ادامه داد: 20 دقیقه قبل دو آتش نشان حین عملیات مجروح شدند که به صورت سرپایی در محل مداوا شدند.

کولیوند در مورد آمار کشته های این حوادث اظهار داشت: هنوز تا خروج جنازه ها نمی توان آماری از تلفات ارائه کرد و اخبار منتشر شده در فضای مجازی صحت ندارد.