دریا نیوزجایزه دولتی برای صادرات صوری از هرمزگان

دریا نیوز:خبرهرمزگان- رییس پلیس هرمزگان از دستگیری اعضای یک باند خبر داد که با صادرات صوری از جایزه هایی مانند تسهیلات بانکی کم بهره، ارز دولتی، معافیت گمرکی واردات، جایزه نقدی صادرات و دیگر امتیازها استفاده می کردند.

، 11:14   /   کد خبر: 32016   /   تعداد بازدید: 3877


خبرهرمزگان- رییس پلیس هرمزگان از دستگیری اعضای یک باند خبر داد که با صادرات صوری از جایزه هایی مانند تسهیلات بانکی کم بهره، ارز دولتی، معافیت گمرکی واردات، جایزه نقدی صادرات و دیگر امتیازها استفاده می کردند.

به گزارش خبر هرمزگان، سردار عزیزالله ملکی اظهار داشت: اعضای این باند در آخرین اقدام مجرمانه، اسنادی صوری مبنی بر صادرات پنج هزار تن سیب آماده کرده بودند که در آخرین مرحله شناسایی و تاکنون پنج نفر از اعضای این باند دستگیر شده اند.

وی ادامه داد: اسناد و مدارک کشف شده از این باند منجر به تشکیل پرونده ای چهار جلدی شده و ممکن است با ادامه تحقیقات، دامنه دستگیری ها گسترده تر شود.

فرمانده انتظامی هرمزگان تاکید کرد: هیچ یک از اسناد کشف شده جعلی نبوده و همگی در بستر قانونی تهیه شده است.

سردار ملکی ارزش پرونده اخیر این گروه را 35 میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهد این باند پیش از این نیز به روش مشابه، صادرات صوری داشته اند.

بر اساس قانون، صادرکنندگان انواع کالا، با ارائه اسناد صادرات کالاهای مختلف، از امتیازات زیادی استفاده می کنند که یکی از آنها جایزه نقدی به ارزش بین نیم تا سه و نیم درصد ارزش کالای صادر شده است.

صادرات غیر نفتی یکی از شاخص های اقتصادی مهم است که به طور متناوب و دوره ای توسط ارگان های مختلف دولتی اعلام می گردد.

میزان تاثیر اقدامات فعلی و قبلی این باند و دیگر افرادی که اقدام به تهیه اسناد صوری صادرات کالا کرده اند در مخدوش شدن استانی و ملی شاخص توسعه صادرات غیرنفتی مشخص نیست.