دریا نیوزمدیرعامل مرکز تصویربرداری پزشکی تابان:مرکز تصویربرداری پزشکی تابان را با هدف باقیات الصالحات بنا نهاده ایم

دریا نیوز: در جا نمایی و خرید زمین و ساخت بنا، مسیرهای دسترسی و پارکینگ اهمیت بسیاری داشته است و خوشبختانه مرکز تابان در خیابان 6 شرقی کیانپارس و در حاشیه جاده ساحلی بنا شد تا مراجعان ما مشکلی برای پارکینگ و دسترسی به مرکز نداشته باشند.

، 13:50   /   کد خبر: 32011   /   تعداد بازدید: 270در جا نمایی و خرید زمین و ساخت بنا، مسیرهای دسترسی و پارکینگ اهمیت بسیاری داشته است و خوشبختانه مرکز تابان در خیابان 6 شرقی کیانپارس و در حاشیه جاده ساحلی بنا شد تا مراجعان ما مشکلی برای پارکینگ و دسترسی به مرکز نداشته باشند. همچنین ساختمان با رعایت مسایل ایمنی و مهندسی ساخته شده است تا دربرابر زلزله های شدید نیز مقاومت داشته باشد.

در آستانه افتتاح رسمی مرکز تصویربرداری پزشکی تابان نشست خبری دکتر مرتضی طهماسبی مدیر عامل و مهندس محمدصراف زاده مدیر داخلی این مرکز با حضور اصحاب رسانه در اهواز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دریا نیوز دکتر طهماسبی در این مراسم گفت: بنیان گذاران مرکز تصویربرداری پزشکی تابان با انگیزه متمرکز کردن خدمات برای بیمارانی که خدمات متنوع تصویربرداری نیاز دارند این مرکز را ایجاد کرده اند تا از سویی بیماران و همراهان آنهاکمک کرده باشیم و از سویی دیگر انگیزه شهروندان را برای زندگی در خوزستان بالا ببریم . هدف ما ایجاد روزنه امیدی برای ماندن در خوزستان بود تا هم استانی های ما حسرت خدمات ارایه شده در استان های دیگر را نداشته باشند و به نوبه خود از مهاجرت مردم خوزستان جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: در این مرکز مطب های تخصصی و آزمایشگاه نیز تعبیه شده است و بیماران علاوه بر کارهای درمانی می توانند برای چک آپ و خدمات تشخیصی نیز به مرکز مراجعه کنند. فضاهای تعبیه شده ای همچون آمفی تیاتر در این مرکز، علاوه بر بحث درمانی می تواند امکانات آموزشی و پژوهشی را برای پزشکان رادیولوژیست فراهم کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: دستگاه های خریداری شده ما کاملا به روز و مجهز و محصول بهترین برندهای تولید کننده هستند. در حالی که بسیاری از دستگاه موجود محدودیت هایی همچون وزن و ابعاد بیمار را دارند دستگاه های ما قادرند به بیماران تا وزن 250 کیوگرم نیز خدمات بدهند. تصویر برداری و جواب دهی نیز با در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: بخش تصویربرداری این مرکز توسط 7 پزشک متخصص رادیولوژیست که از پزشکان سرآمد خوزستان بنا نهاده شد و مرکز با بهره گیری از 40 فرد شاغل به صورت شبانه روزی خدمات خود را ارایه خواهد داد. پیشتر خدمات تصویر برداری در اهواز به صورت پراکنده انجام می شد. این مساله زمان و انرژی زیادی را از بیماران می گرفت و بیماران در نوبت های طولانی گرفتار می شدند.

مدیرعامل مرکز تصویربرداری پزشکی تابان گفت: مرکز تابان به یکی از به روز ترین سیستم های ارشیو تصاویر PACS مجهز است. با بهره گیری از این سیستم بیماران می توانند پس گذشت چند سال نیز به تصاویر پزشکی خود را از ما مطالبه کنند و همچنین امکان ارسال تصاویر را برای مراکز پزشکی در هر کجای دنیا میسرخواهد بود.

وی ادامه داد: استان خوزستان به دلیل هجواری با کشور عراق و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس از ظرفیت بالایی برای جذب گردشگران درمانی برخوردار است. متاسفانه در گذشته شهروندان خوزستان و گردشگران درمانی برای بهره گیری از خدمات به استان های دیگر مراجعه می کردند. یکی از اهداف ما جذب و ارایه خدمات به توریست های درمانی است.

دکتر طهماسبی افزود: با افزایش توریست های درمانی نه تنها بخش درمانی و پزشکی استان منتفع خواهد شد بلکه در سطحی وسیع تر، مشاغل و بخش های دیگر جامعه نیز از حضور گردشگران سود خواهند برد . امیدواریم با اطلاع رسانی درست بتوانیم ظرفیت های موجود مرکز تابان را به شهروندان و نهادهای و کارکروه های درمانی و گردشگری استان معرفی کنیم و به اهداف در نظرگرفته در این بخش نیز دست یابیم.

مدیرعامل مرکز تصویربرداری پزشکی تابان گفت: یکی از مزیت های این مرکز ارتباط با نهادهای بیمه گر و سازمان و ها شرکت های مختلف است . خوشبختانه مرکز ما اکثر بیمه های معتبر، بانک های کشور و همچنین کمیته امداد ، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و دیگر شرکت های بزرگ خوزستان قرارداد دارد و به کارکنان و بیمه شدگان این نهادها خدمات ارایه می دهد.

وی یادآورر شد: سرمایه گذاری ما به لحاظ اقتصادی توجیه ندارد . هرچند که با این سرمایه گذاری در بخش هایی می توانستیم درآمد بیشتر کسب کنیم اما و سهام داران ما از همان ابتدا مرکز را با هدف و شعار باقیات الصالحات بنا نهادند و بخشی از درآمدهای مرکز نیز صرف امورخیریه خواهد شد. مرکز ما با کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز قرارداد دارد و از سوی دیگر نیز به آن دسته از بیماران که از لحاظ مالی مشکلات دارند خدمات رایگان ارایه خواهد داد.
همچنین صراف زاده مدیر پروژه ساخت و مدیر داخلی این مرکز به خبرنگار خوزنیوز گفت: ساخت مرکز تصویربردای پزشکی تابان در 9 طبقه با خرید زمین در سال 1393 آغاز شد و با هزینه بالغ بر 25 میلیارد برای ساخت و تجهیز آن در روز جمعه با حضور مسوولان استانی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد. در جا نمایی و خرید زمین و ساخت بنا، مسیرهای دسترسی و پارکینگ اهمیت بسیاری داشته است و خوشبختانه مرکز تابان در خیابان 5 شرقی کیانپارس و در حاشیه جاده ساحلی بنا شد تا مراجعان ما مشکلی برای پارکینگ و دسترسی به مرکز نداشته باشند. همچنین ساختمان با رعایت مسایل ایمنی و مهندسی ساخته شده است تا دربرابر زلزله های شدید نیز مقاومت داشته باشد.

وی افزود: در ابتدای کار پروژه با هدف صرف تصویر برداری پزشکی آغاز شد اما با توجه به نیاز مردم استان به برخی امور درمانی و پزشکی خدمات ارایه شده در مرکز توسعه داده شد و خدمات دیگر همچون درمانگاه، داروخانه، درمانگاه دندانپزشکی و مطب های تخصصی پزشکی نیز به مجموعه افزوده شدند.

صراف زاده در پایان گفت: در واقع مرکز تصویر برداری تعریف مشخصی دارد و تنها به مجموعه ای گفته می شود که به تمامی سیستم های مرتبط مجهز باشد. مرکز تصویربرداری پزشکی تابان مرکزی جامع و متشکل از کلیه خدمات تصویربرداری پزشکی همچون ام آر آی، سی تی اسکن، رادیولوژی، دنسیتومتری، ماموگرافی و همچنین داروخانه شبانه روزی، درمانگاه عمومی، لابی مجهز برای پذیرش و هدایت بیماران است و تمامی موارد لازم برای رعایت ایمنی و راحتی بیماران را فراهم کرده است.