دریا نیوزهرمزگان پایگاه نفت کشور است

دریانیوز: هرمزگان پایتخت نفت کشور است ،اما یک بیمارستان مجهز نداریم ،اما وزارت نفت بیمارستانش را در شیراز و ... احداث می کند، چرا این مرکز درمانی مجهز نباید دراستان احداث شود ؟

، 14:32   /   کد خبر: 31999   /   تعداد بازدید: 225


هرمزگان پایگاه نفت کشوراست

دریانیوز: هرمزگان پایتخت نفت کشور است ،اما یک بیمارستان مجهز نداریم ،اما وزارت نفت بیمارستانش را در شیراز و ... احداث می کند، چرا این مرکز درمانی مجهز نباید دراستان احداث شود ؟
به گزارش "دریا"،"احمد مرادی"نماینده مردم بندرعباس،قشم،حاجی آباد، خمیر وابوموسی در جمع مدیران اشتغال استان گفت: باید نسبت به حیطه کاری مان یک آشنایی داشته باشیم  و مدعی هستیم میز و جایگاهی را که اشتغال کرده ایم می توانیم کار کنیم.مرادی گفت:اگر به هر دلیلی اعم از کمبود فرصت و امکانات دراختیار و ... کم کار بوده باشیم و نتوانیم خدمات خوب به مردم بدهیم باید پاسخگو باشیم.
وی این پرسش را مطرح کرد:چه تفاوتی میان هرمزگان با اصفهان یا اذربایجان است ؟ این تفاوت در زمینه امکانات سخت افزاری است .اما درحوزه نیروی انسانی  هیچ تفاوتی با سایر استانها نداریم وباید جایگاهها را بشناسیم . درهمین جمع مدیران استان هستند کسانی که خوب کار کرده و تلاش می کنند ومنابعی را از مرکز می گیرند برای پیشبرد استان .
وی افزود: رفاه اجتماعی برای همه باید فراهم شود و این وظیفه وزارت تعاون است که برای مردم رفاه اجتماعی ایجادنماید و وظیفه نمایندگان هم درخواست و سوال از وزرا است تا امکانات لازم را برای مردم فراهم نمایند. تامین اجتماعی از دولت 123 هزار میلیارد تومان مطالبه دارد، چرا یک سازمان خوب مثل تامین اجتماعی را سعی داریم از بین ببریم . این سازمان تنها سازمان در کشور است که بدون کمک دولت درآمد دارد . الان کشور به پیمانکاران و ... 400 هزارمیلیارد تومان بدهکار است و چگونه می خواهد این بدهی را پرداخت نماید .
مرادی گفت:باید برای حل مشکلات چالشی فکر کنیم و نسبت به خودمان چالشی کار کنیم ؛ اگر اعلام می کنیم نرخ بیکاری بالاست به معنای از بین بردن استان نیست، بلکه چالشی فکر می کنیم و می خواهیم کاری برای استان انجام دهیم و مشکلات را حل کنیم . به گفته وزیر تعاون بیکاری در جامعه بیکاری در حد انفجار است ، رییس جمهوری تاکید کرده که نتوانستیم بیکاری را کنترل کنیم و به هیچ وجه نمی توان بیکاری را پنهان کرد. در حال حاضر کار انجام می شود اما باید شرایط و زمینه کار را تسهیل کرد .
وی بااشاره به برنامه ششم توسعه گفت:در برنامه ششم توسعه به عنوان یک کارشناس می گویم یکی از بهترین برنامه هاست ، دولت می گوید این برنامه اگر اجرا شود بارمالی اش 700 هزارمیلیارد تومان خواهد بود، اما باید اجرا شود تا بتوانیم کاری انجام شود .
وی افزود:اگر دولتی شهامت داشته باشد و بپذیرد و برود دنبال منابع ، می تواند از رکود خارج شود . درکشور و استان منابع کم نداریم تعدادی میادین فعال نفتی داریم که از 50 درصد ظرفیتش استفاده می کنیم . دعوا برسر مسائل جزیی است و از تولید نفت عقب می افتیم و کشورهای همجوار دراین خصوص از ما خیلی جلوتر هستند ،اما اکتفا کرده یم به خام فروشی .
 مرادی افزود:باید برای پیشرفت زحمت بکشیم اگرانقلاب صنعتی فرانسه را درنظر بگیریم ده سال ریاضت کشیدند تا امروز فرانسه شدند ماهم باید سختی بکشیم تا بتوانیم به پیشرفت برسیم . هر کسی در حد خودش باید با همین منابع موجود بتوانیم راهکاری پیدا کنیم .درکنار تحصیلات آموزش را هم ببینیم ، آموزش لازمه توسعه است . شرکتها نیازمند نیروهای متخصص و تحصیلکرده هستند وباید آموزش را مدنظر قراردهیم تا بتوانیم از نیروهایمان استفاده کنیم.
وی افزود: چرا باید یک پزشک احساس مسئولیت در برابر بیمار نکند وبخواهد بیشتر از حق خودش از مردم بگیرد ؟چرا یک بازنشسته بعد از سی سال تلاش و زحمت ، تازه اول گرفتاری و بیچارگی اش باشد و نتواند زندگی راحتی داشته باشد ؟باید مشکلات هر چه زودتر دراستان حل شود و همه با هم همفکری و مساعدت نماییم تا بتوانیم مشکلات اشتغال را رفع نماییم.