دریا نیوزبه بهانه ی سالگرد روزنامه "دریا"، دریا 16 ساله شد

دریانیوز:16 سال ها تلاش بی وقفه دست اندرکاران روزنامه منطقه جنوب کشور دریا ، بهانه ای برای دورهم جمع شدن اهالی رسانه شد و یکشنبه گذشته دورهمی کوچک دریایی ها برگزار شد .

، 09:46   /   کد خبر: 31982   /   تعداد بازدید: 397


دریانیوز:16 سال ها تلاش بی وقفه دست اندرکاران روزنامه منطقه جنوب کشور دریا ، بهانه ای برای دورهم جمع شدن اهالی رسانه شد و یکشنبه گذشته دورهمی کوچک دریایی ها برگزار شد .

اهالی مطبوعات و مدیران در جمع خانواده دریا قرار گرفتند . "دریا" پرخروش و پرتلاطم تمام موانع ها را پشت سرگذاشت و سرانجام با یومیه شدن و توزیع در 8 استان جنوب کشور توانست این اعتماد را در بین خوانندگان خود کسب كند که يار هميشگي آنهاست .

دریا 16 سال قبل ، امروز با چاپ و توزیع روزانه خود در استان های هرمزگان ، کرمان ، یزد ، فارس ، سیستان و بلوچستان ، کهگیلویه و بویراحمد ، خوزستان و بوشهر ، خوانندگان خاص خود را دارد و بر خود می بالد که اعتماد خوانندگانش را همچنان دارد .

دریای دیروز ، مشقت های فراوان پشت سر گذاشت و دریای امروز شد . دریایی که با افتخار سر بلند می کند ودر میان نشریات استان هرمزگان ، حرفی برای گفتن دارد .  دریایی که شهروندان به آن اعتماد راسخ دارند و مطالباتشان از مسئولین شهر را از طریق آن دنبال می کنند .

گزارشات این روزنامه یومیه ، هم فرهنگ مطالبه گری از مسئولین را در شهروندان تقویت می کند و هم عزم مسولین را در برطرف کردن مشکلات راسخ تر می نماید .

نشریات می‏توانند به عنوان ابزاری مهم جهت دستیابی به آزادی شناخته شوند، همان‏طور که "آندره مار" در مقاله‏ای خاطرنشان می‏کند: "اگر مردم ما قدرت را درک نکنند و توجه آنان نیز از این موضوع منحرف گردد، صاحبان قدرت، آزادی‏هایشان را تحت سیطره خویش در خواهند آورد. " وی که در گذشته به عنوان سردبیر اخبار شبکه "بی‏بی‏سی" و همچنین روزنامه "ایندیپندنت" به فعالیت مطبوعاتی می‏پرداخته، می‏افزاید: "تنها راهی که می‏توان با استفاده از آن، قدرت عظیم بازار را تحت کنترل درآورد و رهبران سیاسی را نیز مسئولیت‏پذیر نمود، داشتن شهروندانی آگاه و فعال و در عین حال اندیشمند است. برای دستیابی به این دورنما نیز ما باید از ژورنالیستی مردمی بهره گیریم، هر چند ممکن است در پاره‏ای موارد، به نتایج مورد نظر خود دست پیدا نکنیم. " 

از آغاز عصر انتشار روزنامه‏ها و مجلات، از این رسانه ‏های پرمخاطب و فراگیر به عنوان سنگ بنای دستیابی به آزادی و رکن چهارم دموکراسی که کجروی‏های قدرت ها را نشان خواهند داد، یاد می‏ شد. 

 مطبوعات رکن چهارم دموکراسی و مردم سالاری دینی هستند و خبرنگاران به عنوان مظهر مطالبه گری و عدالت طلبی از جایگاه والایی برخوردار می باشند.

مسئولین باید همواره از انتقادات سازنده استقبال کنند و در جهت پیشرفت در مسیر تعالی استان تمام همت خود را ، برای رفع کاستی های کنند .

اگرچه مسئولین استانی همیشه همراه مطبوعات بوده اند ،ولی باید بپذیرند که نقد ، راهکاری مناسب جهت رفع بسیاری از مشکلات جامعه می باشد.

روزنامه منطقه جنوب كشور دريا بر خود مي بالد كه اعتماد شما خوانندگان عزيز را همچنان دارد و خواهد داشت. .

تمامي پرسنل روزنامه منطقه جنوب كشور ،عدالت محوري و صداقت را هميشه سرلوحه كار خود قرار دادند و تمامي سعي خود را كردند كه هميشه در خدمت مردم 

شريف باشند و اميد دارند همراهي هميشگي خوانندگان خود را کما في سابق داشته باشند .

فرزانه مسلم زاده