دریا نیوزهرمزگان،تنها استانی که وزیر و معاون وزیرندارد

دریانیوز: جوانان هرمزگان بدنبال شغل وکارگرانش بدنبال امنیتند. جاده های استان هرروز قربانی می گیرد.چرا جوانان هرمزگان دروزارتخانه ها جایی ندارند

، 15:35   /   کد خبر: 31971   /   تعداد بازدید: 527


"مرادی "نماینده مجلس در نطق پیش از دستور:
هرمزگان،تنها استانی که وزیر و معاون وزیرندارد

دریانیوز: جوانان هرمزگان بدنبال شغل وکارگرانش بدنبال امنیتند. جاده های استان هرروز قربانی می گیرد.چرا جوانان هرمزگان دروزارتخانه ها جایی ندارند.
"احمد مرادی"نماینده مردم بندرعباس،حاجی آباد،قشم،خمیر و ابوموسی در مجلس روز گذشته در نطق پیش از دستور مجلس شورای اسلامی بابیان این مطالب گفت:مردم به ما اعتماد کردند و انتظار دارند دراین اعتماد ،آرامش راببینند.
مرادی گفت:هرمزگان 1100کیلومتر ساحل و منابع وصنایع بزرگ دارد،اما جوانانش بیکارهستند.مردم طعم شیرین ظرفیت هارا نچشیده اند.جوانان هرمزگان بدنبال شغل وکارگرانش بدنبال امنیت می باشند. مردم احساس دارند که درحال فراموش شدن هستند.نمونه آن هم لنجداران وملوانان  هستند که می خواهند تجارت را دنبال کنند با موانع جدی مواجه می شوند.
کشاورزان می خواهند کشاورزی کنند محصولاتشان فروش نمی رود. مجبورند به ثمن بخس به دلالان بدهند.
صیادان می خواهند صید کنند وبا کشتی های صنعتی بزرگ برخورد می کنند ودست خالی وناامیداز شغل خود برمی گردند.
مرادی افزود:از عجایب دنیاست مردم بومی قشم برای ورود به خانه وکاشانه خود عوارض پرداخت کنند.
کجای این کار عدالت است.چرا با محور بودن دریا دراستان هرمزگان یک دانشکده علوم وفنون دریایی ویک مرکز راهبردی پژوهش در استان وجود ندارد؟
مرادی خطاب به رئیس جمهور و وزرا  گفت:جناب اقای رییس جمهور ووزرای محترم،هرمزگان رادریابید.صنایعی چون آلومینیوم المهدی وهرمز ال را به بهانه اجرای اصل44قانون اساسی بی محابا وبدون درنظرگرفتن گزارشات سازمان بازرسی ودیوان محاسبات به فلاکت کشیده می شود و امنیت شغلی سه هزارنفر به مخاطره می اندازد.
مجتمع کشتی سازی بعنوان بزرگترین صنعت کشور با این همه ظرفیت وتوانمندی در بندرعباس وجود دارد، ولی سفارش ساخت به خارج از کشور داده می شود.
این اقدام یعنی بیکاری بیش از پنج هزارنفر کارگر وخیانت به توانمندیهای مدیریتی وکارگری کشور و تکلیف اقتصاد مقاومتی چه می شود؟
وی گفت:تنها استانی که در کشور نه وزیر دارد نه معاون وزیر، هرمزگان است.ایا تعبیر از عدالت همین است؟مگر جوانان وتحصیل کرده ها ومدیران هرمزگانی این شایستگی را در کشور پیدا نکردندکه وزیر یا معاون وزیر باشند؟
وی گفت:چگونه در زمان دفاع مقدس همین جوانان مانند سردار رییسی وشهید دارا با امکانات ابتدایی و زیرکی خودشان مجهزترین ناوشکن های امریکایی را به زانو در آوردند ولی توان اداره کردن یک وزارتخانه را ندارند؟جناب اقای رییس جمهور بی اعتمادی به جوانان تحصیل کرده هرمزگانی تا حدی پیش رفته که بعضی از وزیران حتی حاضر نیستند از وجود آنان در هیئت مدیره شرکتهای دولتی هم استفاده کنند .
در منطقه ازاد کیش حتی یک نفر بومی هرمزگانی وجود ندارد.در منطقه ازاد قشم نیز که با مساعدت جناب ترکان برای اولین بار با تشریفات قانونی برای حضور سه هرمزگانی همسو با دولت در هیت مدیره زمینه فراهم شد که متاسفانه توسط برخی افراد که جایگاه خود را در خطر می بینند متوقف شده است.این کجای تدبیر وامید است؟
وی افزود:هرمزگان از حیث درآمد جزو هشت استان اول کشور است ،ولی ازنظر برگشت پنجاه درصد مازاد درآمد به استان مطابق قانون برخورد نمی کند.اگر دولت بی قانونی را رواج دهد چه می شود؟مگر مقام معظم رهبری نفرموده اند عمل به قانون اساسی علاج دردهای اساسی این کشور است.
مرادی گفت:هر سال چندین میلیارد تومان از هرمزگان به خزانه واریز می شود ولی دانش اموزان ان هنوز در مدارس تخریبی با بدترین وضع درس می خوانند .استانی با این همه درامد ولی یک مرکز مجهز درمانی ندارد ومردم برای درمان به استانهای همجوار می روند و جاده های استان هرروز قربانی می گیرد.