دریا نیوز"جاده" درد مشترک روستاهای هرمزگان

دریانیوز: مشکلات روستاها در هرمزگان وجه تشابه زیادی داردکه عمدتا روستاهای استان مشکل راه دارند .

، 15:29   /   کد خبر: 31969   /   تعداد بازدید: 486


 "احمد مرادی"نماینده مردم در مجلس عنوان کرد

"جاده" درد مشترک روستاهای هرمزگان

دریانیوز: مشکلات روستاها در هرمزگان وجه تشابه زیادی داردکه عمدتا روستاهای استان مشکل راه دارند .

"احمد مرادی" نماینده مردم بندرعباس،حاجی آباد،خمیر،ابوموسی و قشم در مجلس شورای اسلامی در جمع اهالی روستاهای "قلعه قاضی" شهرستان بندرعباس گفت:مشکلات تمام روستاییان استان وجه مشترک دارد که در وهله اول مدیران اجرایی باید کاروتلاش وبرنامه ریزی کنند تا این مشکلات برطرف شود.باور کنیم که بخش زیادی از این مشکلات قابل حل است و باید مدیران دلسوز و سالم خدمتگزاری را بیشتر کنند .

به گزارش "دریا"،مرادی افزود: عمده روستاهای استان مشکل راه و زیرساخت اصلی تردد دارند که باید این مهم که تاثیرزیادی در اقتصاد روستا و شهر دارد ،برطرف شود.

وی افزود:در کشور به نسبت جمعیتی که داریم چندین برابر زمینه شغل و کار وجود دارد و چرا باید جوانان ما منتظر و نگران شغل باشند ، دریا محور کار است و با دارا بودن دریا چرا باید جوانان ما بیکار باشند.

وی افزود:اگر 60 درصد ذخیره انرژی دنیا در خلیج فارس وجود داشته باشد ، تجارتی که دراین مکان اتفاق می افتاد و سایر خدمات اقتصادی که دراین استان صورت می گیرد با یک برنامه ریزی می شود تحول بزرگی در زمینه اشتغال ایجاد کرد.مانباید در کشور ایران با این همه ذخایرو منابع فقیر و بیکار داشته باشیم ،نباید گرفتار بوروکراسی های بیخود باشیم .اینها نشات گرفته از منیت ها است وبایستی تلاش کنیم که مردم را راضی کنیم.

مرادی گفت: دراین بخش در زمان فرمانداری و هم الان خدمت بخشدار سابق و وقت گفتم تمام روستاهای این بخش 17روستاست و 75 روستا در بخش تخت هم یک بخش است .در قلعه قاضی روستاها از نظر توپوگرافی محدودیتی برای تردد ندارند اما بازهم می بینیم که روستاییان همان مشکل روستاهای سیاهو را دارند . باید کمربندرا محکم ببندیم و عزم را جزم کنیم برای ومردم وقت بگذاریم وهمت کنیم و کارهای اجرایی را به خوبی پیش ببریم.

مرادی اظهار کرد:مشکلات را باید دسته بندی کنیم وبا برنامه ریزی جلوبرویم وبعداز نمایندگان مجلس بخواهیم که مشکلات کلان را حل و فصل نمایند،اگر یک اتاق فکر در بخش ها ایجاد شود و در حوزه های مختلف برنامه ریزی نمایند و مشاوره بدهندقطعا می توانیم مشکلات را برطرف نماییم.