دریا نیوزوزارت خزانه داری آمریکا پرداخت 1 میلیارد و 700 میلیون دلار به ایران را تایید کرد

، 08:50   /   کد خبر: 31868   /   تعداد بازدید: 4256


خبرگزاری میزان- سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که این کشور یک میلیارد و 700 میلیون دلار پول به ایران به صورت نقدی پرداخت کرده است.

 
وزارت خزانه داری آمریکا پرداخت 1 میلیارد و 700 میلیون دلار پول به ایران  را تایید کردبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، به نقل از پایگاه اینترنتی «ای‌بی‌سی»،«داوون سلاک» سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا  اعلام کرد که این کشور اوایل سال جاری میلادی مبلغ  یک میلیارد و 700 میلیون دلار پول به ایران به صورت نقدی به ایران پرداخت کرده است.

داوون سلاک با اشاره به اینکه این مبلغ بابت تسویه بدهی واشنگتن در یک پرونده قدیمی حقوقی بین آمریکا و ایران بوده درباره چرایی پرداخت نقدی تصریح کرد که به علت تحریم های دولت آمریکا و تحریم های بین المللی که ایران را ازنظام جهانی مالی خارج کرده است مجبوربودیم که این مبلغ را به صورت نقدی و با فرانک سوئیس، یورو و سایر ارزهای غیردلار پرداخت کنیم.

دولت اوباما در نشست محرمانه روز سه شنبه به قانونگذارن آمریکایی گفت که بعد از پرداخت 400 میلیون دلار اولیه، مبلغ 1.3 میلیارد دلار دیگر در دو قسط در تاریخ های 22 ژانویه و 5 فوریه به ایران انتقال داده شدند.