دریا نیوزخواص شگرف سوياي سياه

، 03:09   /   کد خبر: 2791   /   تعداد بازدید: 614دريانيوز : تحقيقات جديد نشان مي دهد سوياي سياه ممكن است گياهي حيرت آور باشد زيرا آزمايش آن روي موشها نشان مي دهد به جلوگيري از چاقي كمك مي كند، ميزان كلسترول خون را پايين مي آورد و احتمالا حتي خطر بيماري قند را كم مي كند.
به گزارش هلث دي نيوز ، در بررسي هايي كه حاصل آن در شماره فوريه ژورنال علوم غذا و كشاورزي به چاپ رسيده، گروهي از محققان كره اي تاثير سوياي سياه را در 32 موش بررسي كردند.
به موش هاي تحت نظر غذاهاي پرچرب با مقادير متفاوت سوياي سياه خورانده مي شد. پس از دو هفته وزن بدن موش هايي كه 10 درصد انرژي خود را از سوياي سياه مي گرفتند نصف موش هاي گروه تحت كنترل افزايش يافت و مجموع كلسترول و كلسترول بد خون شان به ترتيب 25 و 10 درصد كاهش يافت.
به گفته ديويد يندر از مسوولان دانشكده پزشكي دانشگاه لندن ممكن است پروتئين سويا توليد اسيدهاي چرب تازه و كلسترول را با تاثير بر سوخت و ساز چربي در كبد و بافت هاي چرب كاهش دهد.
اين ممكن است علت استفاده از سوياي سياه در درمان سنتي ديابت در آسيا باشد.
بندر گفت مشكل اصلي در ديابت نوع دو نقص در كار توليد انسولين ، بيشتر در نتيجه زيادي بافت هاي چربي شكمي است به اين دليل كاهش وزن اغلب كنترل مواد قندي را بهتر مي كند.