دریا نیوزخاصيت دماغ آدم برفي

، 02:36   /   کد خبر: 2332   /   تعداد بازدید: 617


دريانيوز : هويج از جمله سبزيجات بسيار مفيد است كه از بروز سرطان‌ها جلوگيري مي‌كند.
ماده مؤثره موجود در هويج بتاكاروتن است و پيساز ويتامين A به شمار مي‌آيد در واقع انواعي از آنتي اكسيدان‌ها است كه تاثير آن‌ها بر انواع بيماري‌ها به اثبات رسيده است.
اين ماده تركيبي نارنجي رنگ است كه در سبزي‌ها و ميوه‌هاي زرد تا نارنجي و برگ سبز تيره وجود دارد.
بر اساس نتايج يك تحقيق زناني كه در رژيم غذايي خود حداقل يك بار در روز از هويج، اسفناج، كلم بروكلي و كاهو استفاده مي‌كنند ۷۳ درصد كمتر احتمال ابتلا به سرطان رحم را دارند.
 هويج همچنين براي تقويت سيستم دفاع طبيعي بدن بسيار مفيد است و بدن را بر ضد عفونت‌هاي ويروسي و باكتريايي تقويت مي‌كند.
هويج فيبر زيادي دارد و به خصوص براي افرادي كه از رژيم هاي لاغري استفاده مي كنند و كساني كه چربي هاي خون بالايي دارند (كلسترول- تري گليسريد- LDL) بسيار نافع بوده و قادر به تعديل فاكتورهاي خوني ذكر شده است به شرطي كه روزانه ۱ عدد هويج خام خورده شود.
 بهترين چاشني براي هويج قدري روغن زيتون است كه به آن چند قطره آبليمو اضافه كرده باشند.
از ديگر سرطان‌هايي كه بتاكاروتن يا هويج نقش چشمگيري در عدم ابتلا به آن بازي مي كند سرطان ريه است و حتي اگر مبتلا شده باشيد در كاهش سرعت پيشرفت آن و طولاني كردن مدت زنده ماندن شخص مبتلا اثرات شگرفي دارد.
حتي اگر حداقل هفته اي دوبار فقط ۱ عدد هويج متوسط خام خورده شود، ممكن است احتمال مبتلا شدن به سرطان ريه ۶۰ درصد كاهش يابد و اگر بيش از يك بار در هفته يك پيمانه بروكلي خام خورده شود تا ۷۰ درصد احتمال ابتلا به سرطان ريه كاهش مي‌يابد.
سرطان ديگر، سرطان حلقوم است، چون اين سرطان بيشتر به اشخاصي كه سيگار مي كشند يا مي‌كشيده اند حمله مي كند، بنابراين مي‌توان به آن به عنوان سرطان سيگاري‌ها اشاره كرد.
بتاكاروتن موجود در هويج نقش بسيار مؤثري در جلوگيري از ابتلا به اين بيماري دارد.
اين رژيم فقط براي اشخاصي مفيد است كه سيگار را ترك كرده اند، زيرا افرادي كه سيگار را ترك نكرده و به سيگار كشيدن ادامه مي دهند، هر قدر مواد سرشار از B كاروتن بخورند، تأثيري براي جلوگيري از سرطان آنها نخواهد داشت.