دریا نیوزدارچين ،ادويه گرم

، 02:24   /   کد خبر: 2326   /   تعداد بازدید: 532


دريانيوز : دارچين از گذشته به عنوان چاشني، دارو و ادويه در تمام دنيا مورد استفاده قرار مي گرفته است. اسم دارچين Cinnamon از كلمه عربي Kinnamon مشتق شده است.
دارچين در حقيقت پوست درختي است كه تا 10 متر ريشه مي كند، معمولاً پوست اين درخت را كنده، پودر مي كنند و در غذاها يا نوشيدني ها از آن استفاده مي كنند.
گياه دارچين به علت داشتن اسانس و تانن، محرك و قابض است و به عنوان تقويت كننده اعمال هضم گردش خون به كار مي رود.
دارچين از ديرباز براي زيادشدن و بازيافتن نيروي جنسي كاربرد داشته است، همچنين براي رفع دردهاي عضلاني بسيار نافع است.از اين گياه براي رفع سوءهاضمه، به ويژه در مواردي كه با نفخ همراه باشد، به عنوان بادشكن استفاده مي شود.
همچنين به علت داشتن تانن در رفع اسهال كاربرد دارد. جديد ترين تحقيقات نشان مي دهد، مبتلايان به ديابت مي توانند با افزودن اندكي دارچين به رژيم غذايي شان به حفظ سلامت خود كمك كنند.در حقيقت دارچين حاوي تركيباتي است كه عمل انسولين در انتقال گلوكز به سلول ها را بهبود مي‌بخشد.
دارچين تقريباً هيچ ميزان كالري  ندارد، به همين خاطر افراد ديابتي بدون ترس از افزايش وزن، مي توانند از آن استفاده كنند.اين گياه در كاهش چربي و كلسترول خون نيز داراي تأثيرات مثبتي است و افزودن مقدار كمي دارچين به قهوه صبحانه، چاي روزانه، آب پرتقال يا غلات مفيد است.
اثر مهم ديگر آن پايين آوردن تب است تا حدي كه امروزه آن را به شكل قرص و كپسول براي پايين آوردن تب، استفاده مي كنند.
دارچين خاصيت عجيب ديگري نيز دارد و آن ايجاد مصونيت در بدن در مقابل امراض است. اگر حس كرديد ضعيف شده ايد و ممكن است بيمار شويد، چاي دارچين را فراموش نكنيد و حتي اگر سرما خورده ايد يا ضعف شديد داريد، چاي دارچين بهترين دارو است.
بي دليل نيست كه در گذشته، سلماني ها كه در حقيقت از اطباي قديمي بودند به مشتري هاي خود چاي دارچين مي دادند!