دریا نیوزپسرها زودتر از بي اشتهايي عصبي خلاص مي‌شوند

، 22:56   /   کد خبر: 2312   /   تعداد بازدید: 560


دريانيوز : تحقيقات دانشمندان نشان مي‌دهد پسرها زودتر از بي اشتهايي عصبي خلاص مي‌شوند. درمان بي اشتهايي عصبي يک روند طولاني در دختران و سپس پسران است.
به گزارش رويترز، تحقيقات دانشمندان، بر روي گروهي از دانش آموزان نشان داد، يک سال پس از درمان بي اشتهايي عصبي، دختران سطوح بالاتري از ادامه نگراني نسبت به وزن و خوردن غذا نسبت به پسران دارند.
همچنين هيچ کدام از پسرها در طول مطالعات بعد از گذشت يک سال درمان دچار عود و برگشت بيماري نشدند، اما بيش از 8 درصد دختران دچار عود بيماري شدند.
اين اولين تحقيقي است كه درباره تأثير جنسيت‌هاي مختلف بر اختلال بي اشتهايي عصبي مي‌پردازد. طي اين تحقيقات يك سال پس از درمان، دختران همچنان توجه  بيشتري نسبت به وزن، شکل اندام و خوردن غذا و همچنين كاهش وزن كمتر از حد توصيه شده در مقايسه با پسران داشتند.
هنوز معلوم نيست كه اين يافته‌ها به معناي آن است كه دختران در دراز مدت بيشتر از پسران از اين بيماري رنج مي‌برند يا نه؟ اما تفاوت‌هاي ذهني ميان دختران و پسران مي‌تواند دليل اين تفاوت در ابتلا به بيماري باشد، اگرچه محققان معتقدند عوامل فرهنگي و اجتماعي هم مي‌تواند بر دختران در ابتلا به اين بيماري نقش داشته باشند.