دریا نیوزبارش باران، خوشحالي شهروندان قشم را به همراه داشت

دريانيوز:بارش باران كه از روز جمعه آغاز شد و همچنان ادامه دارد موجي از خوشحالي را بين شهروندان ساكن در جزيره قشم به همراه داشته است.
، 06:28   /   کد خبر: 1647   /   تعداد بازدید: 312


دريانيوز:بارش باران كه از روز جمعه آغاز شد و همچنان ادامه دارد موجي از خوشحالي را بين شهروندان ساكن در جزيره قشم به همراه داشته است.

ساكنان اين جزيره كه پس از گذشت سال‌ها، شاهد بارش باران بودند، دست به دعا شده و نمازشكر به جاي آوردند.

البته بارش اين رحمت‌الهي قطعي برق در برخي از روستاهاي شهرستان قشم را هم بدنبال داشت.

بخشدار مركزي قشم، گفت: بارش باران باعث قطعي برق هفت روستاي اين بخش در شب گذشته شد.

ناصر ناصري، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا مدت زمان قطعي برق را از ساعت ‪ ۱۶‬تا ‪ ۲۱‬جمعه ذكر كرد و افزود: با اقدام به موقع اداره برق، برق اين روستاها وصل شد و هم‌اكنون مشكلي در اين خصوص وجود ندارد.

وي شبكه برق رساني اين بخش را نيازمند تعمير دانست و پوسيدگي سيم‌هاي برق را دليل بروز اين مشكل عنوان كرد.

وي اظهار داشت: بارش باران در اين بخش هيچ خساراتي به همراه نداشته است.

رييس ستاد حوادث غيرمترقبه شهرستان قشم نيز گفت: بدنبال بارش باران در اين جزيره به همراه رييس هلال‌احمر از روستاهاي زلزله‌زده سال گذشته (تنبان و گورزين) بازديد و با نمايندگان شوراهاي اسلامي اين روستاها جلساتي را به منظور برطرف كردن مشكلات آنان برگزار كرديم.

مهدي ايران نژاد با بيان اينكه مشكل آبرساني ساكنان اين روستاها برطرف شده، اظهار داشت: در اين نشست، مقداري آذوقه و پلاستيك زمستاني ميان آنان توزيع شد.

وي گفت: سالهاست كه در اين جزيره باران نباريده است.

اداره هواشناسي جزيره قشم اعلام كرد: طي ‪ ۲۴‬ساعت گذشته در شهر قشم ‪۴۰‬ ميليمتر باران باريد.

اين اداره هواشناسي، بيشترين و كمترين ميزان بارندگي اين منطقه طي ‪۲۴‬ ساعت گذشته را به ترتيب مربوط به فرودگاه قشم با ‪ ۵۵/۳‬ميليمتر و باسعيدو با ‪ ۳۶‬ميليمتر گزارش كرده است. وضعيت دريا نسبتا مواج و ارتفاع موج‌ها بين ‪ ۶۰‬تا ‪ ۱۸۰‬سانتيمتر خواهد بود.