دریا نیوز
سفرهای بی حاصل خارجی

دریا نیوز: هرساله دیده می شود که مدیران ارشد و میانی و... با صرف هزینه از بیت المال به کشورهای خارجی سفرمی کنند که تاکنون رهاورد ملموسی برای مردم هم نداشته است.


پزشکان بسیجی برای بیماران محروم

دریا نیوز: همواره بسیج در صحنه های سخت حضور داشته و بسیجیان مخلصانه خدمترسانی می کنند. بسیج جامعه پزشکی یکی از اقشار بسیج است که در مناطق محروم حضور می یابند وبصورت داوطلبانه بیماران را معاینه و درمان می کنند.


بازهم مشکلات کشاورزان

دریا نیوز: هنوز زمستان نیامده ودر پاییز قرار داریم که مشکلات کشاورزان هرمزگانی شروع شد.یخ زدگی محصولات کشاورزی در روزهای اخیر باعث وارد شدن خسارت به کشاورزان شده است. 


شهر آماده پذیرایی نیست

دریا نیوز: اواخرهفته گذشته که به دلیل تعطیلی،  میهمانان زیادی وارد شهربندرعباس شدند، وضعیت موجود نشان داد که شهر برای پذیرایی از میهمانان آماده نیست.


مدارس حاشیه ای و روستایی

دریا نیوز: درحالی سرپرست اداره کل نوسازی وتجهیزمدارس هرمزگان از وجود چهارهزارکلاس درس غیراستاندارد در هرمزگان می گوید که نیاز به بازسازی دارند ، که حتی مدارس موجود وضعیت چندان مناسبی در مناطق حاشیه ای و روستایی هم ندارد.


پیامبر رحمت للعالمین

دریا نیوز: امشب شب میلاد پیامبررحمت للعالمین حضرت محمد( ص) می باشد. پیامبری که خاتم نبیین بود. عالم شادمان از مولود این شب است.مولودی که به دختر و زن عزت بخشید و پرونده زنده به گور شدن دختران رابست.


شما مخاطبین عزیز طرفدار دریافت اطلاعات از کدام یک از ژانر های زیر می باشید؟ 
امروز ،چهاردهمین "سه شنبه مهدوی "در هرمزگان : دانش آموزان از اجرای "سه شنبه های مهدوی" شادند

دریا نیوز: مدارس که مهمترین مکان آموزشی می باشند، بایستی دانش آموزان بیشتر از هرمکان دیگری با موضوعات دینی آشنا شوند. 

فقر در قطب اقتصاد ایران بیداد می کند:محرومان حاشیه نشین نیازمند توجه مسئولان

دریا نیوز: رسیدگی به یتیمان و محرومان همواره مورد تاکید دین مبین اسلام بوده است.هر انسان مسلمانی مسئول است با روی باز و سرشار از محبت با یتیمان برخورد کند، به گونه ای که احساس نکنند پدر یا مادر خود را از دست داده اند

معلولان فقط یک روز نمی خواهند: زندگی پرحاشیه معلولان حاشیه نشین بندرعباس

دریا نیوز: عادت کرده ایم که فقط یک روز که به نام یک قشری نامگذاری شده است ،از آن قشر یاد کنیم و بعد به فراموشی سپرده شوند و نامی از آنها برده نمی شود و معلولان رابامشکلات شان تنها می گذاریم.معلولانی که هرلحظه نیازمند توجه هستند و متاسفانه در زیر چتر بی مهری متولیان ،بامشکلات فراوانی دست وپنجه نرم می کنند. معلولان در مناطق حاشیه ای بامشکلات بیشتری مواجهند ونیازمند توجه بیشتر هستند.

استاندار دستور داد،فرماندار حضور یافت

دریا نیوز: پس از انتشار گزارشی در روزنامه "دریا" در هفته گذشته از زندگی یک خانواده در محله "نخل پیرمرد" بندرعباس که خانه شان از سال گذشته پر از "ساس " شده است و آنها به سختی زندگی را می گذرانند

ساحل آلوده بندرعباس: نفس ساحل بندرعباس به شمارش افتاده است

دریا نیوز: دریا و ساحل مهمترین نماد شهرهای بندری می‌باشد که جاذبه‌های فراوانی دارد و در حقیقت ساحل از زیباترین نقاط بندری است که باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی می‌شود .

با نظارت علمای شیعه و سنی: اولین شعبه بانکداری اسلامی بانک انصار هرمزگان افتتاح شد

دریا نیوز: وحدت اسلامی یعنی همبستگی مسلمانان و اتحاد پیروان مذاهب گوناگون با وجود اختلافات مذهبی، در برابر دشمنان اسلام و بیگانگان است .

ترس از آوارگی در" گلستان" بندرعباس: زوج معلول با سه فرزند ،خانه ندارند

دریا نیوز: اینجا گلستان است.گلستان ۲۰.کوی گلستان .شمال محله "نخل پیرمرد "و"چاهستانی ها"و جنوب اتوبان شهیدرجایی بندرعباس.

مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در گفتگو باخبرگزاری فارس : دلال ها و واسطه ها،بیشترین سهم فرارهای مالیاتی را دارند

دریا نیوز: مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری فارس در بندرعباس گفت:فعالیت های دلالی و واسطه گری بیشترین سهم فرارهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است.

دفع گردشگر از ساحل: تهدید پرندگان دریایی با فاضلاب ورودی به دریا

دریا نیوز: صبح روز گذشته رفته بودم به ساحل دریا در پشت هتل هرمز که فاضلاب خورگورسوزان وارد دریا می شود.

دانش آموزان رها نشوند: دانش آموزان مصدوم سهمیه کنکور می خواهند

دریا نیوز: روزگذشته گفتگوی با تعدادی از دانش آموزان مصدوم مینابی را منتشر کردیم که در اردوی دانش آموزی که در دهم شهریور در جاده داراب واژگون شد

بازتاب یک گزارش در روزنامه "دریا" : آتش به اختیار بسیجیان "درخت سبز" بندرعباس

دریا نیوز: بدنبال انتشار گزارشی از وضعیت زندگی یک پیرزن در محله "درخت سبز" در روزنامه "دریا " در مورخه سه شنبه 30آبان که سقف خانه اش در حال فروریختن بود واحتمال دفن این پیرزن در زیرآوار وجود داشت،

سه ماه از واژگونی اتوبوس اردوی سازمان دانش آموزی گذشت: آخرین وضعیت دانش آموزان مصدوم مینابی و رودانی

دریا نیوز: جمعه دهم شهریورامسال  و روز "عید قربان " بود که یکی از سه اتوبوس اعزامی هرمزگان به اردوی "سازمان دانش آموزی" حدود ساعت چهارصبح بود .

سقف ودیوار خانه پر از"ساس " : شب ها ساس "آرین "و"آرمین" را می گزد

دریا نیوز: اینجا "آرین"و"آرمین" مانند مادر ومادربزرگ شان شب ها خواب ندارند. هوا که تاریک می شود، ساس ها حمله می کنند وآنها جز خارش جای گزش ساس ها چاره ای ندارند.

اجرای طرح جهادی میز خدمت:مدیران بسیجی وار به محلات حاشیه ای می روند

دریا نیوز: جوانان بسیجی محله "چاهستانی ها" در بندرعباس از پنجشنبه هفته قبل طرحی را کلید زده اند به نام طرح جهادی "میز خدمت" که در قالب این طرح از مسولان ،پزشکان و... دعوت کرده اند تا در طول این یک هفته در محله شان حضور یابند و به خواسته های اهالی رسیدگی کنند.

به مناسبت هفته بسیج اجرا می شود؛ طرح جهادی "میزخدمت" در محله چاهستانی ها

دریا نیوز: چهار مسجد "چهارده معصوم" (ع) محله "چاهستانی ها"،"امام حسین" (ع) محله "مینابی ها"، "حمزه سیدالشهدا"(ع) "نخل پیرمرد" و "ابراهیم بن محمدرسول ا..." (ع) "کوی گلستان" در بندرعباس با ویژه برنامه طرح جهادی"میز خدمت" به مناسبت هفته بسیج به استقبال این هفته رفتند.

تخلیه سنگ های بزرگ در ساحل ؛ گلایه های شهروندان از تخریب ساحل "خواجه عطاء" بندرعباس

دریا نیوز: زمان زیادی از احداث بلوار ساحلی "خواجه عطاء " بندرعباس نمی گذرد که گویا باز مسئولین به فکر عریض کردن این بلوار افتاده اند. چرا باید اینگونه باشد؟ 

ایمن سازی فراموش شده است:حوادث در کمین محلات حاشیه ای بندرعباس

دریا نیوز: گویا همیشه منتظریم تا حادثه و فاجعه ای پیش بیاید و مدتی در آن مورد بحث شود وبعد هم پرونده اش بسته شود.

محله ای غریب در قلب بندرعباس: ساکنان "سنگ کن غربی " در انتظارمسجد، آسفالت و پارک

دریا نیوز: چندماه قبل که سلسله گزارش هایی را از محله "سنگ کن غربی" بندرعباس زدیم ، در حال حاضر هم در حاشیه غربی بلوار "خلیج فارس" در حال احداث کندرو هستند تا فضای ورودی اتوبوس ها به داخل شهر و ترینال مسافربری  اندکی تغییر یابد، اما همچنان ساکنان محله در انتظار احداث پارک و آسفالت کوچه ها هستند. 

"کربلایی فاطمه "تنهاست : خطر دفن شدن پیرزن بندرعباسی در زیرآوار

دریا نیوز: در محله "درخت سبز"بندرعباس کوچه ظفر7جنب کلانتری16 بندرعباس پیرزنی 74چهارساله در خانه ای زندگی می کند که سقف اتاقش در حال فروریختن است و فقط نام خانه دارد وگرنه قابل سکونت نیست واز روی اجبار وفقر وبی کسی مجبور است در این خانه زندگی کند.

سهم کودکان از قطب اقتصاد ایران: تفریح وبازی در کوچه های خاکی و فاضلاب

دریا نیوز: قلمم یارای نوشتن ندارد.نمی توانم چگونه از اجحاف در حق کودکان شهرم بنویسم که سال هاست کسی آنها را ندیده است.

نگرانی ساکنان یک محله بندرعباس:خانه های مان در بارندگی درآب غرق می شوند

دریا نیوز: اگرکه باچشمان بسته واردمحله شوید و یک مرتبه چشمان تان راباز کنید و کوچه های خاکی و درختان و نخاله ها را درهم ببینید که مامن خلافکاران و معتادان شده  و فاضلاب هایی که روان هستند را مشاهده کنید ، باورتان نمی شود که اینجا محله ای در قطب اقتصاد ایران است.زیرا به گفته برخی از ساکنان ، الان دیگه وضعیت روستاها هم از این محله بهتر است.

ساحل قهوه خانه ای

دریا نیوز: با وجود این که ساحل شهر بندرعباس همچنان با توسعه و استاندارد سازی فاصله داشته و از مسائلی نظیر آلودگی، عدم زیرساخت عمرانی مناسب و کمبود امکانات تفریحی رنج می برد، باید معضل "سرو قلیان" را نیز بدان اضافه نمود.

ریه های شهر را بتن ریزی نکنید: اعتراض شهروندان به تغییر کاربری های فضای سبز

دریا نیوز: تغییرکاربری در بندرعباس به راحتی آب خوردن صورت می گیرد ودر سال های اخیرگزارش های زیادی در این زمینه منتشر شده است.

گلایه شهروندان از تصرف پیاده روی نخل ناخدا

دریا نیوز: "چهارراه نخل ناخدا" بندرعباس که حالا دیگر چهارراه نیست، ولی همین نام برآن ماندگارشده است را اگر بخواهید به سمت نخل ناخدا و  ترمینال مسافربری بروید را بیشتر اوقات با ترافیک قفل شده ای مواجه می شوید که زمان زیادی را معطل می شوید.

مديريت؛ واژه مغفول و مظلوم سازمان ها

دریا نیوز: مديريت به سبب نتايج ارزشمندي که از به کار گيري درست و مناسب آن براي سازمان ها  و کشورهاي مختلف در پي داشته، در دنياي امروز، از رشد و توسعه چشمگيري بر خوردار شده و نقش و اهميت فراواني به دست آورده است.

حال ناخوش پل هاي هوايي در بندرعباس

دریا نیوز: گرچه که براي امنيت بيشتر عابران گفته مي شود که پل هاي هوايي زده مي شود تا ترافيک هم روان تر شود وعابران اختلالي در ترافيک روان خودروها ايجاد نکنند، اما در شهربندرعباس مردم مي گويند پل هاي هوايي عابرپياده فقط مصرف تبليغاتي دارد و براي عابران طراحي و احداث نشده اند.

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان خبرداد: پرداخت ۱۶۴۰میلیاردعوارض به دهیاری ها و شهرداری ها

دریا نیوز: مدیر کل امور مالیاتی استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و 640 میلیارد ریال عوارض به دهیاری ها و شهرداری های هرمزگان پرداخت شده است. 

مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان اعلام کرد: اسامی اصناف مشمول نصب صندوق فروش

دریا نیوز: مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان در گفتگو باخبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور"دریا" ،اسامی مودیان و صنوف مشمول نصب صندوق فروش را اعلام کرد. 

ضرورت معرفی هدفمند ظرفیت های استان در نظام آموزشی

دریا نیوز: نظام آموزشی کشور و به ویژه نظام آموزش و پرورش، همواره جایگاه مهمی در میان مسئولان داشته و دارد.

از بازداشت شاهزادگان تا استعفای سعد حریری؛ سودای یکته تازی «بن سلمان» بر تخت پادشاهی

دریا نیوز: موج جدیدی از فعالیت های بن سلمان ولیعد سعودی حاکی از آن است که وی از هم اکنون در پی سودای پادشاهی بر عربستان بوده و در حال شکل دادن پایه های حکومت خود می باشد. بن سلمان ساختارهای قدرت عربستان را به خوبی می شناسد و از این حیث تمام تلاش خود را به کار گرفته است که این منابع قدرت را مدیریت کرده و خود یکه تاز میدان باشد.

حاشیه نشینان بندرعباس ناشادند:کودکان ونوجوانان حق ورزش و تفریح دارند

دریا نیوز: کودکان و نوجوانان ساکن در مناطق حاشیه ای ،بافت های فرسوده و روستایی هم مانند ساکنان مناطق مرفه نشین ،حق بهره مندی از امکانات تفریحی،ورزشی و فرهنگی دارند و حتی بایستی توجه به این مقوله در چنین مناطقی بیشتر باشد

خدمات ثبت احوال در دفتر پیشخوان "تازیان" ارائه شود

دریا نیوز: گرچه که دولت برنامه هایی را برای حمایت از روستائیان و ساکنان روستاهایی که تبدیل به شهرشده اند را داشته است تا آنها خدمات را در محل سکونت دریافت کنند ؛

نقاط کور خدمات شهری

دریا نیوز: ترديدي نيست كه مديريت صحيح يك شهر بطور پيوسته نيازمند رديابي و شناخت عوامل منحرف كننده فعاليت ها از مسير اجراي بهينه آن ها بوده تا به تبعِ آن كنترل و برطرف كردنتنگناها و عوامل منحرف كننده امكان پذير باشد. 

احداث پایگاه امداد و نجات هوایی استان ظرف یکسال آینده

دریا نیوز: به حمدالله توانستیم کار احداث پایگاه امداد هوایی را در ضلع شمال غربی فرودگاه و در مساحتی در حدود ۵ هکتارآغاز کنیم

ظرفیت فعلی پذیرش دانشگاه فرهنگیان پاسخگوی نیاز آموزشی کشور نخواهد بود

دریا نیوز: در سال ۹۹ قریب به ۳۰۰ هزار معلم بازنشسته خواهیم داشت وتا آن سال قادر به تربیت60 هزار معلم هستیم که این آمار پاسخگوی نیاز آموزشی کشور نیست

ثمره عدم حمایت: دولت تعطیلی دفاتر پیشخوان دولت در مناطق محروم

دریا نیوز: دولت الکترونیک بعنوان رویکرد  جدید خدمات  رسانی ،پاسخی به چالش های محیطی و سازگاری با دنیای جدید کسب و کار است  که مورد توجه مدیریت دولتی  در عصر  اطلاعات و ارتباطات قرار گرفته است.

مسئولین فرهنگ سازی را از خودشان شروع کنند

دریا نیوز: فرهنگ عمومی جنبه ای از فرهنگ است که به عامه مردم مربوط می شود و محدود به یک قشر یا موقعیت خاص نیست. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان در گفت و گو با «دریا»: تمامی دستگاه ها در تحقق سبک زندگی اسلامی وظیفه دارند

دریا نیوز: سبک زندگی اسلامی مفهومی است بنیادی که جامعه امروزه ما بیش از هر زمان دیگری به پیاده سازی آن نیازمند است.

خطر سقوط ؛ با دنده سنگین برانید!

دریا نیوز: تکنولوژی های ارتباطی امروزه زیربنای مفهومی به نام «جهانی شدن» را فراهم آورده و تعابیری همچون یکپارچگی و همگون سازی جهان را به همراه داشته اند.

مسئولین خدمات شهری دانشگاه هرمزگان را در اولویت قرار دهند

دریا نیوز: یکی از عناصر مهمی که نقشی اساسی را در توسعه و پیشرفت یک کشور ایفا می کند دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هستند.
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 42
بازدید امروز: 7836
بازدید دیروز: 6403
مجموع بازدید: 64291271