دریا نیوز
مسکن نامهربان

دریانیوز: مسکن هایی داریم که نامهربانند.برخی مسکن مهرند وبرخی شخصی ساز. گرچه از مسکن مهر می توان به عنوان انقلابی در خانه دار شدن قشرمحروم جامعه نام برد،اما عدم جانمایی مناسب در برخی مناطق و ضعف های نظارتی باعث شد که طعم این مسکن برای برخی از مهرنشینان تلخ شود


یادواره هایی به نام شهدا

دریانیوز: جامعه مان تشنه آرمان های شهداست. همان آرمان هایی که شهدا وجانبازان ورزمندگان هشت سال دفاع مقدس، بخاطرش جان خود رابرطبق اخلاص گذاشتند وبا معبود خود معامله کردند.برخی به شهادت رسیدند وبرخی جانباز شدند.فرزندانی بدون پدر قد کشیدند وپدران ومادرانی بدون پسر پیر شدند.


گمنامانی که اقتدار نظام را تثبیت کردند

دریانیوز:4اسفندماه سالروز دستگیری مقتدرانه عبدالمالک ریگی تروریست جوانی بود که با رفتارهای وحشیانه و بدور از انسانیت اقدام به ادم کشی و رعب و وحشت در مناطق مرزی کشور خصوصا سیستان و بلوچستان کرده بود.


منحول ها را هم سطح کنید

دریانیوز:درحالی عملیات روکش آسفالت در برخی از خیابان های شهر بندرعباس انجام شد که منحول ها شیرینی آسفالت راتلخ می کنند.منحول هایی که چندسانتی متر بالاتر یا پایین تر از سطح آسفالت هستند و گاهی هم خودروها برای جلوگیری از رفتن به داخل منحول ها منحرف می شوند و وقوع تصادف دور از انتظار نیست.


کم مهری به شهروندان

دریانیوز: درحالی مهرنشنیان بندرعباس ازکمبود وچالش های مسکن مهرمی گویند که حتی تنهامسجد شهرک مهرآوران قفل است وساکنان نمی توانندازآن استفاده کنند،ازطرفی نبودآسانسور درمجتمع شش طبقه ۳٨۴واحدی وترک خوردن دیوارها،چکه کردن سقف ها،آویزان بودن پریزها،استفاده از مصالح نامرغوب ،عدم وجودشیب مناسب در حمام ودستشویی،دیوارهای غیربتونی وسیمانی،ناامنی وسرقت ها،نداشتن نگهبان در مجتمع،تاریکی ،نداشتن پارک وفضای سبز،مدرسه ،فضای تفریحی وفرهنگی وآموزشی ،مراکز خرید، سرویس تاکسی واتوبوس و... باعث گلایه وعدم دریافت مناسب پاسخ مناسب از متولیان وبی توجهی به نامه ها ودرخواست هایشان شده است


مدیران پاسخگو در سه شنبه های به یادماندنی

دریانیوز: سه شنبه ها در استان به عنوان روز ملاقات عمومی بامدیران است تا برای شهروندان مشخص باشد که در کدام روزها می توانند راحت تر با مدیران ملاقات داشته باشند واگر در روزهای دیگر نمی توانند مدیران راببینند، دراین روز می توانند مدیران راببینند ودرخواست های خودشان را مطرح کنند
 
رونمایی از نخستین فصلنامه علمی-پژوهشی دانشگاه های علمی کاربردی کشور

دریانیوز: مراسم رونمایی از نخستین فصل نامه علمی-  پژوهشی دانشگاه های علمی کاربردی کشور با عنوان  معماری شهری و فرهنگ شهرسازی با حضور جمعی از اساتید و مسئولان استان توسط دانشگاه علمی کاربردی شهرداری اهواز در محل دانشگاه برگزار شد

تذکر"مرادی"نماینده مردم به رئیس جمهور و دو وزیر

دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس در تذکر به رئیس جمهور،خواستار جلوگیری از برداشت بی رویه آب از دشت میناب شد.

مطالبه اجتماعی وتوسعه هرمزگان

دریانیوز: استادشهید مرتضی مطهری معتقد است:\"حق دادنی نیست،بلکه گرفتنی است\".منظور مرحوم مطهری این نیست که نباید حق مردم را ادا کرد،بلکه منظورشان این است که در جامعه،نباید در قبال پایمال شدن حقوق فردی واجتماعی مماشات وسکوت کرد،چرا که در این صورت حقی استیفا نمی شود

برگزاری همایش استراتژی های برند دراهواز

دریانیوز: همایش استراتژی های برند روزپنجشنبه 5 اسفندماه توسط شرکت توسعه کسب وکار کافه وب دراهواز برگزار شد

سخنی با جناب آقای ذوالقدر

دریانیوز: \"سید مصطفی ذوالقدر\" نماینده شرق استان که به فاصله چند روز پس از همایش اعتراض گونه فرهنگسرای طوبی سخنانش بر روی خروجی ایسنای خلیج فارس قرار گرفت علاوه بر انتقاد از شیوه مطالبه گری به شیوه جار و جنجال و رفتار احساسی و مخالفت ضمنی با برخی سخنرانان جلسه مذکور و حمایت از عملکرد استاندار هرمزگان به موضوعی اشاره نموده که نه با عملکرد گذشته و نه با موضع گیری های اخیر وی سازگار است.

کلید عمران شهردردستان شهردار و شهرساز

دریانیوز: ساکنان بافت های حاشیه ای وفرسوده شهر بندرعباس همواره از بی توجهی به این مناطق گلایه مندبوده وخواستار توجه متولیان مربوطه بوده اندکه متاسفانه کمترمحقق شده است.

"ایران" ، امن ترین کشور جهان است

دریانیوز: سومین یادواره 79شهید بخش تخت با حضور مسئولین، خانواده های شهدا و جمعی از اهالی بخش تخت در حرم امامزاده شاه معزالدین(ع) روستای چاه خرگ برگزار شد.

پلاژی برای بانوان ایران در «بندرعباس»

دریا نیوز: آنطور که شهرداری بندرعباس اعلام کرده است تا روزهای آینده بزرگترین پلاژ ایران و بزرگترین پلاژ جهان اسلام برای بانوان افتتاح می گردد.

صاحب و ناظر نان های شهرم کیست؟

دریا نیوز: نمی دانم صاحب نان های شهرم کیست؟نمی دانم ناظر نان های شهرم کیست؟نمی دانم صاحب وناظر نان های شهرم هم از همین نان ها می خورد یا اصلا نان نمی خوردیانان سفارشی برایش می آورند؟نمی دانم شایدنان های شهرم صاحب و ناظرهم ندارد؟

مدیرشعب بانک کشاورزی هرمزگان خبر داد : ضرب الاجل20روزه بخشودگی معوقات بانکی

دریا نیوز: بانک کشاورزی یکی از بانک‌های تخصصی کشور و مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که ماموریت آن، حمایت از بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن می باشدو هم‌اكنون با پشتوانة هشتاد و سه سال‌ تجربه خدمت‌رساني به عنوان يك بانك پيشرو در زمينه ارائه خدمات بانكي به همه مردم در سراسر كشور در حال خدمت رسانی می باشد .

جزئیات بیشتر در مورد عملیاتهای پیچیده وزارت اطلاعات/ دنیا مبهوت نام آوران گمنام

دریا نیوز: بندرعباس - خبرگزاری مهر: جنگ اطلاعاتی و امنیتی پدیده ای غیرقابل انکار است که در حوزه امنیت ملی هر کشوری در جهان تعریف می شود از این رو وزارت اطلاعات به عنوان یک دستگاه امنیتی با انجام عملیاتهای پیچیده توانسته توطئه های دشمنان نظام در داخل و خارج کشور را منهدم کند.

کودکان در خطر سقوط

دریا نیوز:کودکان مسکن مهری دربرخی از نقاط درمعرض خطر سقوط قرار دارند.

۶طبقه کپسول بر دوش در مسکن مهر"

دریا نیوز: ساکنان برخی از مجتمع های مسکن مهر از عدم نصب آسانسور در مجتمع هایشان بسیار گلایه مندند وپیگیری هایشان برای نصب آسانسور بی نتیجه مانده است.

شاهکاری در آموزش علوم به دانش آموزان افتتاح

دریا نیوز: \"مرکز علوم\" کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان هرمزگان روز گذشته در بندرعباس افتتاح شد.

مدير حقوقي شهرداري بندرعباس مطرح کرد محکوم نشدیم

دریا نیوز: اظهارنظر عجولانه با اطلاعات ناقص کار اشتباهي است   مدير حقوقي شهرداري بندرعباس از صدور راي قطعي يک پرونده بزرگ به نفع شهرداري بندرعباس خبر داد و گفت: راي صادره در خصوص پرونده 78 ميليارد توماني قطعي بوده و همانطور که پيش‌بيني مي‌شد، اين راي اظهارات مطرح شده عليه شهرداري و اداره حقوقي را رد مي‌کند.

بزرگترين بيمارستان شهر بندرعباس ، پاركينگ ندارد

دریا نیوز: بيمارستان شهيد محمدي بندرعباس ، بزرگترين بيمارستان استان هرمزگان و بيمارستان مرجع مي باشد كه بيماران زيادي از سراسر استان و حتي استانهاي مجاور جهت اقدامات تشخيصي و درماني به اين بيمارستان مراجعه می کنند واين مركز آموزشي، تحقيقاتي، درماني و بهداشتي زير نظر دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان مي باشد.

گفت‌وگوی ویژه تسنیم با مسئول پرونده ریگی در وزارت اطلاعات: ریگی تروریست ۳ بار در تیررس کامل بود اما به‌خاطر همراهی خانواده‌اش او را نکشتیم

دریا نیوز: خبرگزاری تسنیم: مسئول پرونده عبدالمالک ریگی در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ناگفته‌های جالبی از تعقیب و عملیات دستگیری این تروریست معدوم را تشریح کرد.

خبرنگاران مشغول ماله کشی اند

دریا نیوز: خبر هرمزگان- یکی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی هست که با بقیه تفاوت دارد؛ \"کارگران مشغول کارند\"، این تابلو به دلیل حضور عامل انسانی آن هم به صورت گروهی حال و هوای عجیبی دارد و حال و روز خبرنگارانی که در جاده های پر خطر سیاست مشغول کارند بی شباهت با آن کارگران بی حفاظ و بی دفاع نیست با این تفاوت که این ها مشغول ماله کشی اند.

اوج اقتدار سربازان گمنام با دستگیری

دریا نیوز: نحوه دستگیری عبدالمالک ریگی یکی از منحصر به فردترین عملیات‌های امنیتی در سراسر جهان محسوب می‌شودکه دنیا رامات ومبهوت کرد.دستگیری این تروریست که هیچگاه حامیان تروریست ها حتی پیش بینی وباورش راهم نمی کردند، اما این دستگیری، اوج اقتدار سربازان گمنام ملت ایران رابه دنیاثابت کرد.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هرمزگان : نخبگان وصاحبنظران مطالبه گری کنند

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هرمزگان گفت: توسعه در هرمزگان از یک مدل منطقی پیروی نمی کند و برنامه محور نیست.

مرادی

دریانیوز: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس در جلسه شورای شهر گفت: حادثه انتزاع بخشی از پارسیان از الطاف خفیه الهی بود و موجب بیداری مردم و نخبگان شده است

قائم مقام ستاد دکتر"روحانی"در هرمزگان: "مرادی"پیگیر حق مردم است

دریانیوز: قائم مقام ستاد دکتر\"روحانی\"در هرمزگان گفت: از مجموع چهار نماینده استان فقط آقای مرادی پیگیر حق و حقوق استان و مباحث اقتصادی است و بقیه ساکت هستند

"مشیری" رئیس ستاد انتخاباتی "روحانی "در هرمزگان : دولت ها به فکر هرمزگان نبودند

دریانیوز: رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در استان هرمزگان در نشست صمیمی جمعی از صاحبنظران سیاسی و علمی استان با \"احمد مرادی\" نماینده مردم در مجلس که با محورهای \"راهکارهای توسعه استان\" ،\"استفاده از ظرفیت نیروهای بومی وماندگار استان در سطح ملی\"و\"نقش نخبگان در مطالبه گری\"برگزار شد؛ با بیان اینکه صنایع در تمام جهان منشاء تحول و برای منطقه خود تاثیر گذار بوده اند، گفت: این وضعیت برای استان ما به گونه ای دیگر بوده است باید پرسید، پالایشگاه هفتم نفت، فولاد، آلومینیوم و کشتی سازی خلیج فارس چه خدماتی برای بندرعباس داشته اند.صنایع در دنیا هرجا که باشد تحول و توسعه و تغییراتی برای ان شهر ایجاد کرده ،اما در هرمزگان چنین اتفاقی نیافتاده است.

سنگسار و نقادی

دریانیوز: جناب شهرام قریشی،فعال دانشجویی دانشگاه آزاد بندرعباس،نقد زیبایی نوشته اند بر هم اندیشی اجماع استانی ۲۸بهمن که ضمن سپاس از ایشان وکانال تلگرام:\"بادگیر\"که دغدغه عقلانی ورئالیستی توسعه متوازن وپایدار هرمزگان را دارند،نکات زیر را یادآوری می نمایم:

انتقاد "مرادی" نماینده مجلس از ضعف امداد رسانی به سیل زدگان

دریانیوز: احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس از ضعف امدادرسانی به سیل زدگان استان هرمزگان انتقاد کرد و گفت: با بیان اینکه سیل استان هرمزگان مشکلاتی را برای مردم منطقه پدید آورده است

قیمت گذاری دعواساز سیلندرهای گاز

دریانیوز: افزایش قیمت سیلندرگاز در استان از ۵۹۰۰تومان به۶۱۰۰ در حالی صورت گرفت که دراین قیمت گذاری به گونه ای عمل شده است که بین فروشنده و خریدار دعوا برسر قیمت ایجاد می کند

"احمدمرادی" نماینده مجلس: اجازه نمی دهم دروغ بگویند

دریانیوز: اجازه نمی دهم دروغ بگویند واجازه نمی دهم هر آماری را اعلام کنند.

آقای شهردار جهادی

دریانیوز: در چند روز اخیر تصویری منتشر شد از شهردار بندرعباس در یکی از معابر شهری که خودروی یکی از شهروندان را که خراب شده ودر باران مانده بود هل می داد.البته شهرداران مناطق هم بخصوص شهردار منطقه 2 آنطور که خودش می گفت در شب های بارانی تا صبح در منطقه خود در حال بازدید بوده اند تا هرجا نیازی به خدمات رسانی وامدادرسانی باشد ، در خدمت شهروندان باشند ومسیر آب را بازکنند.این روحیه جهادی مجموعه شهرداری قابل تحسین است وبایستی به آنها خداقوت گفت

"مسجد" ،حلقه مفقوده مسکن مهر هرمزگان

دریانیوز: \"مسجد\" یکی از اماکن مقدسی است که از صدراسلام مورد توجه پیامبراکرم حضرت محمد ( ص) و ائمه اطهار (ع ) بوده است وحتی آن بزرگواران درساخت مسجد هم مشارکت می کردند ودیگران را توصیه اکید داشتند که درساخت مسجدبه هرنحوی که توانایی دارند، شرکت کنند

خسارات بارندگی را کتمان نکنید!

 دریانیوز: درحالیکه بارندگی های چندروز اخیرباعث خسارات زیادی در مناطق مختلف استان هرمزگان شده است وحتی مفقودی درسیلاب ومحاصره روستائیان دربین سیل وتخلیه برخی روستاها اعلام شد و علی رغم بارش کم باران در مرکز استان که منجربه تخریب سقف ودیوار برخی از خانه ها در مناطق حاشیه ای وفرسوده واز جمله محله \"آیت ا...\" غفاری بندرعباس شد، اما علی رغم پخش گزارش هایی از سایر مناطق کشور از این خسارات ونیاز به امداد رسانی از شبکه های سراسری وازجمله بخش خبری ۲۰:۳۰ ،اما خبرهای خسارت بارندگی استان پخش نشد.

«خوزستان » ، پایلوت خرید تضمینی ذرت در کشور

دریانیوز: مديرکل پشتيباني امور دام استان خوزستان به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامي در نشست خبري با اصحاب رسانه، عملکرد سال 1395 اداره کل پشتيباني امور دام خوزستان را ارائه فرمود

آب انبارهای هرمزگان لبریز شدند

دریانیوز: بارندگی های چندروز اخیرکه باعث جاری شدن سیل وآبگرفتگی دربرخی از مناطق،برخی از سدها وسازه های آبخیزداری استان شد، آب انبارهای سطح استان هرمزگان را هم لبریز کرد

گلایه کسبه "بازار بزرگ "از "بازار شب" بندرعباس

دریانیوز: تعدادی از کسبه بازار بزرگ بندرعباس نسبت به فعالیت بازار شب در مقابل این بازار گلایه مندند.این کسبه عنوان می کنند، بازار شهرداری بندرعباس را چندسال قبل تخریب وجابجاکردند ودر حال حاضر در موازات این بازار،بازارچه ای به نام بازار شب دایرکرده اندکه باعث کسادی بازار ما شده است.کسبه بازار بزرگ بندرعباس می گویند خواسته کسبه جابجایی این بازارچه به مکانی دیگر مانند بازار 22بهمن بندرعباس و... است

مسئولان به مسکن مهر "مهرآوران" بندرعباس بیایند

دریانیوز: می گویند چرا فقط مسئولان به شهرک \"پیامبراعظم\"(ص) مسکن مهر بندرعباس توجه دارند ومسکن مهر \"مهرآوران\"را فراموش کرده اند وبه بررسی مشکلات این شهرک نمی پردازند.هیچ امکاناتی داریم

پاسخ به ابهامات مالیاتی

دریانیوز: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: هدف سازمان امور مالیاتی کشور تعامل، همراهی و رضایت مردم است.

مدیر کل تعزیرات هرمزگان: قاچاقچیان اصلی پشت پرده اند

دریانیوز: مدیر کل تعزیرات حکومتی هرمزگان گفت: قاچاقچیان اصلی کالا در استان پشت پرده اند و دستگیر نمی شوند

ترامپ و رسانه ها

دریانیوز: اصولا چند دسته از گروههای انسانی چندان از رسانه های منتقد خوششان نمی آید .دیکتاتورها و خودرای ها،خودشيفته ها و خودکامه ها ،برتری طلب ها و نژاد پرست ها ، تاجران زالوصفت و سود پرستان و....ترامپ به علت خصیصه های فردی و شخصیتی درهمه این گروه ها قرار می گیرد

مسجد شهرک" مهرآوران" بندرعباس را بازکنید

دریانیوز: ساکنان مسکن مهر شهرک مهرآوران بندرعباس از وجود یک مسجد دراین منطقه که درب های آن قفل وبرایشان قابل استفاده نیستند ،اظهارگلایه کردند و ازمسئولان خواستند که زمینه استفاده از این مسجد را فراهم کنند

سقف هایی که سوراخ شده اند

دریانیوز: حکایت سوراخ شدن سقف های منازل در بندرعباس ، هم در بافت های فرسوده وحاشیه ای دیده می شود و هم در مسکن مهر.حکایتی تلخ که قشر محروم جامعه باآن دست وپنجه نرم می کنند

دردل نامه جانباز بشاگردی

دریانیوز: آنان که خاک را به هنر کیمیا کنند

آیا شود که گوشه ی چشمی به ما کنند؟!

با این مقدمه این بار میخواهیم از ایثارگر جانبازی بگوییم که تقریبا فراموش شده است...

فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 125
بازدید امروز: 10316
بازدید دیروز: 13138
مجموع بازدید: 21509926