دریا نیوز
اظهارات ضدونقیض مسئولان در خصوص قاچاق

دریانیوز:کشف وتوقیف 210کانتینر حامل کالای قاچاق وبه عبارتی بزرگترین محموله قاچاق در تاریخ معاصرکشور در بندرعباس تمامی مسئولان مربوطه را به اظهارنظرواداشت . مسئولان انتظامی وقاچاق کالا وارز بر کشف وتوقیف و دستگیری عوامل این تخلف گسترده در نظام اقتصادی کشور صحه گذاشته و طی مصاحبه هایی با اصحاب رسانه پرده از این محموله قاچاق که طی ماهها کار عملیاتی پلیسی صورت گرفته بود برداشتند . 


مردم سرگردانند سیلندرهای گاز خالی ماندند

دریانیوز:در دوهفته اخیر کمبود سیلندرگاز  مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است و آنها برای تعویض سیلندر خالی خود با سیلندر پر با مشکل مواجهند .  


روزی برای طبیبان بی طبیب
دریانیوز:به امید آینده ای درخشان مرارت ها را به جان می خرند اما در اینده ای که شاید سرانجامی دلچسب وامیدوارکننده نداشته باشند.
 

شهرک های حاشیه ای را دریابیم

دریانیوز:با توسعه ورشد شهرنشینی به تبع نیاز به گسترش شهرها ضروری و غیرقابل انکاراست ، بنابراین گسترش شهرها و شهرکهای حاشیه ای روبه افزایش است  که قطعا نیازهای ضروری و اولیه این مناطق باید مورد توجه مدیران شهری و مدیریت اجرایی هر استانی قرار بگیرد .


ورزش را جدی بگیریم

دریانیوز:با رشد روز افزون انواع بیماری های لاعلاج دراین روزها و مبتلا شدن تعداد زیادی از هموطنان مان به انواع بیماری ها از یک سو و هزینه های کمرشکن و غیرقابل پرداخت مراحل درمان و... توجه جدی به ورزش و تحرک و حفظ سلامتی  بیش از پیش  باید مورد توجه قرار بگیرد.

 


لوکسهایی که اوراق شدند 
مسئولان هرمزگان رویای وزیر راه وشهرسازی را تعبیرمی کنند؟ نقشه "آخوندی" برای بافت های فرسوده بندرعباس

دریانیوز:"وزیر راه و شهرسازی در سفر پنجشبه گذشته به بندرعباس، یکی از اولویت‌های مهم توسعه شهرستان بندرعباس را افزایش کیفیت زندگی در این شهر برای رفع مشکل بدمسکنی و حاشیه‌نشینی با رویکردهای محله‌محور عنوان و بیان داشت: باید برای هر محله یک طرح ویژه داشته باشیم تا بتوانیم با کمک طرح ارائه تسهیلات 120 میلیون‌تومانی به زوج‌ها، امکان بهبود شرایط زندگی مردم و نوسازی بافت‌های فرسوده را فراهم کنیم.

داود رشیدی درگذشت

دریانیوز: داود رشیدی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران صبح امروز پنجم شهریور ماه درگذشت.

 

احمد مرادی در نشست شورای اداری:وضعیت فعلی راههای روستایی هرمزگان راضی کننده نیست

دریانیوز:نماینده بندرعباس,قشم, حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی از وضعیت کنونی راههای روستایی انتقاد کرد و افزود: وضعیت فعلی راههای روستاهایی راضی کننده نیست.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، ابوموسی و بندرخمیر در خانه ملت فرا رسیدن هفته دولت را تبریک گفت.

دریانیوز:احمد مرادی با صدور پیامی هفته دولت به دولتمردان ،مدیریت استان و شهرستان تبریک گفت. در این پیام آمده است:هفته دولت یادآور خدمات شایسته وارزشمند شهیدان رجایی وباهنر در سنگر قوه مجریه است .

رئیس کل دادگستری هرمزگان در گفت‌وگو با میزان:6 دستگاه کانتینر قاچاق کالا در بندرعباس توقیف شد

دریانیوز:حجت الاسلام و المسلمین اکبری در ارتباط با آخرین جزئیات پرونده دستگیری برخی کارکنان گمرک و سازمان بنادر در ارتباط با قاچاق ۲۱۰ کانتینر قاچاق کالا در بندرعباس گفت: تاکنون 6 دستگاه کانتینر توقیف و ضبط شده و 105 کانتینر دیگر نیز حسب اقرار متهمان اصلی مورد شناسایی قرار گرفته است که ارزش تقریبی مجموع 111 کانتینر بالغ بر 70 میلیارد تومان است.

گفتگویی صمیمانه ای با اعضای پسر پرورش یافته کانون شماره 3 بندرعباس

دریانیوز:هنوز هم به کانون می آیند، به قول خودشان کانون نوستالژیک آنان و آمدن به اینجا مروری بر خاطرات کودکیشان است.صدای خنده ها و پچ پچ های در گوشیشان نشان از صمیمیت آنان با کانون است. 

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرعباس خبر داد :دوره آموزشی ویژه مجریان و بهره برداران منابع طبیعی و آبخیزداری برگزار شد
300میلیارد از اموال بابک زنجانی آب رفت!!!

دریانیوز:در حالی که دادستانی تهران از انتقال 2 هزار میلیارد تومان از اموال زنجانی خبر می دهد، وزیر دادگستری میزان اموال متهم نفتی را فقط 1700 میلیارد تومان می داند.

 

مهرتایید شورای شهر ؛احیای لاک پشتی بافت های فرسوده بندرعباس

دریانیوز:احیای بافت های فرسوده در بندرعباس نیز همزمان با سایر استان های کشور کلید خورد، اما نتایج قابل قبولی برای شهروندان نداشت که از آن جمله می توان به نوسازی بی سرانجام بافت فرسوده و قدیمی آیت ا...  غفاری بندرعباس (شهناز)اشاره کرد.

کانون پرورش فکری مبتکر جذب قرآن آموزان؛پرونده تابستانه آموزش قرآن باحضوروالدین بسته شد

دریانیوز:درحالیکه آموزش باکیفیت و جذب کننده کودکان و نوجوانان  قرآنی در استان مورد بی توجهی مسئولان ومتولیان قرآنی قراردارد و برخلاف تاکیدات مقام معظم رهبری در بخش آموزش وتربیت قاری و حافظ قرآن گام برداشته می شود و والدین برای آموزش قرآن به فرزندان خود با مشکل مواجهند و در کلاس های تابستانی هم  فقط به کمیت کلاس ها  و آمارها توجه می شود.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس در گفتگو با "دریا "خبرداد:راه اندازی نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالا دربندرعباس

دریانیوز:نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالادربندرعباس ساخته خواهد شد. مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس  در گفتگو با خبرنگار "دریا"در خصوص اجرای پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالا در بندرعباس گفت: 

کلیدتدبیردولت،امیدرابه مسجدی های شهناز برگرداند؛خطراتی که مسجدنشینان سقاخانه ابوالفضل (ع) بندرعباس را تهدید می کند

دریانیوز:پنجشنبه دو هفته پیش که دو وکیل دادگستری برای بیان مسائل حقوقی وبررسی مشکلات جرم خیز در زمان نماز مغرب و عشاء به مسجد سقاخانه ابوالفضل (ع)محله آیت ا...  غفاری بندرعباس آمده بودند، اذعان می کردند که مسجد بامعنویتی در محله واقع شده است. مسجدی که بیش از شش دهه قدمت دارد و نظرگاه حضرت ابوالفضل (ع)در کنار آن واقع شده است و زائران زیادی هم دارد. 

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی استان‌های کشور:هدف ما ایجاد همدلی و وفاق میان رسانه های سراسر کشور است

 دریانیوز:رئیس هیئت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی استان‌های کشور بهترین راهکار برای بهبود رسانه های محلی را بسته‌ی کامل مطبوعاتی با حضور همزمان مطبوعات محلی و حاکمیت دانست.

 

ساحل خزر پیشگام شد روحانیون به سواحل هرمزگان بیایند

دریانیوز:یک سال از برنامه های تعدادی از روحانیون خوش ذوق و مبتکر برای حضور در سواحل شمال می گذرد که اثرات مثبت قابل توجهی هم داشته است و می تواند به عنوان طرحی الگویی در سایر مناطق کشور هم اجرا شود. در ساحل اقشار مختلفی می آیند و روزانه دهها هزار نفر به سواحل می روند که روحانیون هم می توانند به همراه آنها به سواحل بروند.

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان در گفتگوبا "دریا"خبرداد:توزیع 500تن مرغ منجمد در هرمزگان

دریانیوز:مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان در گفتگوبا خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور "دریا" از توزیع 500مرغ منجمد در سطح استان  خبرداد.

غنی سازی اوقات فراغت از حرف تا عمل تابستان مهارتی برای دانش آموزان "نور"

دریانیوز:تابستان فصل تعطیلی مدارس ، اوقات فراغت و بیکاری دانش آموزان است و به همین دلیل بازار داغ کلاس ها و طرح های اوقات فراغت رونق می گیرد، بازاری که بیشتر به کمیت ها توجه می شود تا کیفیت آموزش و تابستان که تمام می شود، والدین پیشرفت قابل توجهی را در فرزندانشاش نمی بینند و بیشتر کلاس های تابستانی سرگرم کننده است تا آموزش دهنده.

در راستای جلوگیری از افزایش بیکاری ورود مرغ را به هرمزگان ممنوع کنید!

دریانیوز:درحالیکه شعار دولت مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان داخل استان هاست، اما این مهم در هرمزگان در برخی از بخش ها کمتر مورد توجه قرار می گیرد و موجب ضرر وارد شده به تولیدکنندگان می شود. 

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان؛محفل انس با قرآن ویژه حافظین نور درمشهد برگزار شد

دریانیوز:محفل انس با قرآن ویژه حافظین نور طرح جامع قرآنی ولایت کانون های مساجد روستایی شهرستان سیریک با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و قاری و حافظ بین المللی در شهر مشهد مقدس برگزار شد.

 

فرمانده انتظامی خوزستان خبر داد:کشف ۲۰۹کیلوگرم تریاک در خوزستان

دریانیوز:فرمانده انتظامی خوزستان ازکشف ۲۰۹کیلوگرم تریاک ودستگیری سه سوداگرمرگ درشهرستان اندیمشک خبر داد.

 

احمد مرادی عضو هیأت حل اختلاف دستگاه‌ها در هرمزگان شد

دریانیوز:اعضای هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان‌ها درجلسه علنی صبح (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند که در این بین نام نماینده هرمزگان به چشم می خورد.

مدیرکل پایانه های حمل و نقل خوزستان خبر داد:راه اندازی ۳۵سامانه تردد جاده ای در خوزستان

دریانیوز:مدیرکل پایانه های حمل و نقل خوزستان از راه اندازی ۳۵سامانه ترددجاده ای در نقاط مختلف استان طی امسال خبر داد.

 

شهردار بندرعباس خبر داد:افتتاح پروژه‌های عمرانی به ارزش بیش از 60 میلیارد تومان

دریانیوز:شهردار بندرعباس گفت: پروژه‌هایی به ارزش بیش از 60 میلیارد تومان در حوزه عمرانی در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

سرپرست معاونت مالی شهرداری اهواز:ریزش ۷۰۰نفری نیروهای شهرداری اهواز

دریانیوز:سرپرست معاونت مالی و اداری شهرداری اهواز گفت: در زمینه نیروی انسانی ریزش داشته و تعداد ۷۰۰نفر از نیروهای شهرداری را کاهش دادیم.

 

اقدام شایسته تحسین دادگستری هرمزگان:محله فراموش شدگان، ایستگاه 27وکلای دادگستری

دریانیوز:اینجا محله ای است که علی رغم قدمت بیش از نیم قرنی و تقدیم کردن شهدای گرانقدر به انقلاب، اما به گفته ساکنانش، این محله را باید محله « فراموش شدگان» نامید.زیرا مسئولان این محله را از یاد برده اند وهیچگونه خدمات فرهنگی، تفریحی، ورزشی و... به ساکنان محله ارائه نمی شود. 

ارتقاء شاخص های کمی آموزشی در آموزش وپرورش ناحیه دو

 دریانیوز:معاون آموزش وپرورش ناحیه دو از ارتقاء شاخص های آموزشی و نمرات کتبی پایه سوم نظری خبر داد.

 

اصفهان میزبان سومین مجمع عمومی سالانه اتحادیه مطبوعات کشور

دریانیوز:سومین همایش سراسری اعضاء اتحادیه مطبوعات کشور، اواخر مردادماه جاری در شهر اصفهان برگزار می شود.‏

 

خواسته ملت ایران محقق شد "ما" بیمه ای که حامی محیط زیست و حیوانات شد

دریانیوز:بحث محیط زیست و حفاظت از موجودات و جانورانی که در محیط زیست و طبیعت زندگی می کنند به موضوعی مهم در دنیا تبدیل شده است و زیست جانوران برای تشکل های زیست محیطی و...  هم دارای اهمیت است. 

داشتن اطلاعات حقوقی حق همه است تزریق اطلاعات حقوقی به مسجدی ها

دریانیوز:داشتن اطلاعات حقوقی و داشتن وکیل به عنوان یک اصل در کشورهای مختلف می باشد، اما در کشور ما فقط در زمان های وجود شکایت و ضرورت در دادگاه،  مردم از وکیل استفاده می کنند. اما داشتن اطلاعات ضروری حقوقی برای هر شخصی لازم است. 

سرپرست پلیس فتا هرمزگان در گفتگو با دریا:نشراکاذیب وهتک حیثیت در فضای مجازی مورد رصد وپایش است

دریانیوز:سرپرست پلیس فتا هرمزگان گفت:تلفن های مشکوک وسوسه انگیزی که تحت هر عنوان با شهروندان صورت می گیرد  و اعلام می شود مبلغی برنده شده اید یا می خواهیم وجهی به حسابتان واریز نماییم نیازمند بررسی و پیگیری است .

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های هرمزگان خبر داد:پیش بینی 120 اشتغال در سال جاری

دریانیوز:مدیر کل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان  با بیان اینکه این بخش در استان بدلیل اختصاص بیش از 90 درصد از جابجایی ومسافر در كشوراز اهمیت بیشتری برخوردار است گفت: به دلیل همین ویژگی بارز، ایجاد زمینه های اشتغال جدید پایدار بسیار ضروری است و در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

 

مدیر ترمینال فرودگاه بندرعباس :ابطال پرواز شماره 3798 شرکت هواپیمایى آسمان به مقصد شیراز

دریانیوز:مدیر ترمینال فرودگاه بندرعباس از ابطال پرواز شماره 3798 شرکت هواپیمایى آسمان به مقصد شیراز خبر داد.

 
مدیر قرارگاه تحول حضرت اباالفضل (ع) محله پل خواجو :تحول جدیدی در محله پل خواجو با برگزاری بازارچه خیریه

 دریانیوز:حاج ایوب زارعی مدیر قرارگاه تحول حضرت اباالفضل (ع)  ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت گفت : قرارگاه تحول حضرت اباالفضل (ع) محله پل خواجو به مناسبت ولادت امام رضا (ع) بازارچه خیریه فروش غذای محلی و خانگی برگزار می نماید .

 

حضور چندباره هنرمند هرمزگانی در نمایشگاه صنایع دستی شیراز

دریانیوز:ناصر رهسپار کارآفرین برتر هرمزگانی در نمایشگاه صنایع دستی کارآفرینان شیراز که در پارک خلد برین شیراز برگزار شد، حضور یافت.

به منظور تضمین ساخت و تحویل مسکن:حساب امانی ویژه پیش فروش مسکن در بانک مسکن افتتاح می شود

دریانیوز:به گزارش خبرنگار روزنامه دریا؛ عقیل زینلی با اعلام این خبر گفت: در گذشته در زمینه پیش فروش مسکن، بی اعتمادی و نگرانی در جامعه وجود داشت و خریدار نسبت به عمل انبوه ساز به تعهداتش مطمئن نبود.

مدیرشعب بانک مهراقتصاد استان هرمزگان:بانک مهراقتصاد چهارمین بانک بزرگ استان است

دریانیوز:مدیرشعب بانک مهراقتصاد استان هرمزگان: بانک مهراقتصاد چهارمین بانک بزرگ استان است مدیر شعب بانک مهراقتصاد استان هرمزگان گفت:با اعتمادی که مردم استان هرمزگان به بانک مهراقتصاد دارند توانستیم چهارمین بانک بزرگ استان شویم. 

مدیرشعب موسسه اعتباری کوثر هرمزگان خبر داد: صدور هوادار کارت کوثر در شعب این موسسه

دریانیوز:منصور مرادی نیا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روزنامه دریا با بیان این مطلب گفت: به منظور حمایت از تیم های لیگ برتری پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی، موسسه اعتباری کوثر اقدام به صدور هوادار کارت کرده است.

 

مدیر صندوق کارآفرینی امید هرمزگان:استراتژی صندوق هر روستا یک محصول، هر خانه یک کارخانه است

دریانیوز:مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان گفت:صندوق کارآفرینی امید خط مقدم جبهه اقتصاد مقاومتی در کشور است. 

سه هزار و 415 فقره تسهیلات به مردم هرمزگان پرداخت شد

دریانیوز:مدیرشعب بانک قرض الحسنه رسالت استان هرمزگان گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه ، سه هزار و 415 فقره تسهیلات قرض الحسنه به مردم استان پرداخت شد که نسبت به همسنجی با سال قبل 12 درصد افزایش داشته است.

 

حضورشورای معاونین آموزش وپرورش ناحیه دو در سرای سالمندان لقمان حکیم

دریانیوز:شورای معاونین آموزش وپرورش ناحیه دو بندرعباس به مناسبت دهه کرامت و دلجویی از سالمندان از آسایشگاه لقمان حکیم بندرعباس بازدید نمودند.

 

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان : وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در دفاع ازمطبوعات ازهیچ گونه تلاشی دریغ نکرد

دریانیوز:مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی هرمزگان گفت: وزرات فرهنگ و ارشاداسلامی بدون هیچ گونه حب و بغض در دفاع از رسانه و مطبوعات از هیچ گونه تلاشی دریغ نکرد و همچنان این روند ادامه خواهد داشت.

 

فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 113
بازدید امروز: 9058
بازدید دیروز: 11934
مجموع بازدید: 19744710