دریا نیوز


 
ساخت کشتی‌های اقیانوس پیما برگ برنده‌ی ایزوایکو

دریانیوز: مجتمع کشتی سازی و فراساحل ایران (ایزوایکو) در سال ۱۳۵۲ به منظور جذب بخش بزرگی از بازار تعمیرات و ساخت انواع شناورها و همچنین طراحی و تعمیر بارج و سکوهای نفتی و گازی در غرب هرمزگان شکل گرفت.

استاندار هرمزگان خبر داد: واگذاری اراضی مستعد پرورش میگو به صیادان بومی

دریانیوز: مطالعات لازم‌ در این زمینه انجام شده و به زودی این واگذاری ها در راستای تقویت معیشت صیادان بومی صورت خواهد گرفت.

احمد مرادی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس انتقاد کرد/ بانک مرکزی عامل اصلی رسوب کالاها در گمرکات و گرانی قیمت ‌ها

دریانیوز: نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: باوجود آنکه کالاهای بسیاری وارد کشور شدند و این اتفاق می‌توانست منجر به کاهش قیمت‌ ها شود اما بانک مرکزی با جلوگیری از ترخیص کالاها سبب گرانی قیمت آن‌ها شد.

نقش معلولین و جایگاه آنان در فضای شهری امروزی

دریانیوز:  پس از سال 1992 و اعلام جهانی روز سوم دسامبر به عنوان «روز جهانی  افراد دارای معلولیت » از طرف سازمان ملل متحد، تلاش های زیادی برای ارتقای فرهنگ عمومی، تغییر نگاه اجتماعی و تلاش برای حضور معلولان در اجتماع شده است، تلاشی که البته در کشورهای جهان سوم بسیار کند و ناقص بوده اس.

در چهارراه اتوبوسرانی بندرعباس؛ ملک متروکه‌ای ، محله را ناامن کرد

دریانیوز: داشتن امنیت یکی از مقوله‌های مهم زندگی در جوامع بشری محسوب می‌شود که نبود آن ادامه زندگی را با مشکل مواجه می‌کند.

توتنگ فاقد پنچ کیلومتر جاده آسفالت

دریانیوز: بشر در طول حیاتش، همواره از  وسیله ای برای برقراری ارتباط استفاده می کرده است ، تا بتواند پیام خود را به دیگران برساند.

مناطق آزاد ،پایانه های صادراتی كشور

دریانیوز:  امروزه کشورهای متفاوتی اعم از توسعه یافته و در حال توسعه با توجه به ویژگی مناطق آزاد تجاری صنعتی برای دستیابی به هدف هایی نظیر توسعه اقتصاد ملی، جذب سرمایه های خارجی، استفاده از برتری های نسبی، ایجاد فرصت های شغلی، تربیت نیروی انسانی، افزایش درآمدهای ناشی از فعالیت های خدماتی، افزایش کارایی اقتصاد ملی، توسعه منطقه ای و تبدیل بخش های عقب مانده به قطب های توسعه، اقدام به ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی نموده اند.

تعطیلی بازار ، فروشندگان را به واگن های مترو کشاند

دریانیوز: مترو ها همیشه با معضلی به نام دستفروش ها روبه رو بوده اند و یک شاخص خوب برای وضعیت اقتصادی و حال و روز بد جیب نه تنها فقط مردم تهران بلکه همه ی مردم  ایران بوده است.

رسیدگی به مطالبات ۵۸ نفر از شهروندان در دیدار مردمی رئیس کل دادگستری هرمزگان

دریانیوز: ۵۸ نفر از شهروندان در دیدار با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان مطالبات خود را مطرح کردند.

احمد مرادی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد: واگذاری رایگان گازهای فلر به بخش خصوصی

دریانیوز: باید این گازها به‌ صورت رایگان در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد چراکه تنها در این شرایط گاز فلر به برق یا فرآورده تبدیل خواهد شد

همت ووشوکاران هرمزگانی برای کمک به نیازمندان استان

دریانیوز: رزمایش «کمک مؤمنانه» هیأت ووشو استان هرمزگان با توزیع بسته‌های معیشتی بین خانواده‌های ووشوکاران آسیب‌دیده، به‌همت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان و به‌مناسبت هفته بسیج برگزار شد.

ابتلای ۱۴۱۳ نفر از نیروهای بهداشت و درمان هرمزگان به کرونا

دریانیوز: رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کووید ۱۹ تا ابتدای آذرماه یک هزار و ۴۱۳ نفر از نیروهای بهداشت و درمان استان مبتلا به این ویروس شدند.

معاون اقتصادی و محرومیت زدایی قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه هرمزگان خبرداد: بهره برداری از ۱۵۰ واحد مسکونی در هرمز تا پایان سال

دریانیوز: این واحدها با اولویت در اختیار افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و سایر نیازمندان و محرومین قرار خواهد گرفت.

سر و دست هایی که برای رسیدن به میز مسئولیت می شکنند حکمرانی و پذیرش مسئولیت ، وسیله ای برای رسیدن به آب و نان!؟

 دریانیوز: از دیدگاه اسلام رئیس حکومت، وزرا، استانداران و فرماندهان، تنها امانت دارانى هستند که امانت جامعه اسلامى از سوى خداوند به آنها سپرده شده و نباید آن را وسیله ی برترى جویى و تحصیل منافع شخصى کنند

ظرفیت های اقتصادی هرمزگان نیازمند توجه سرمایه گذاران

دریانیوز: استان هرمزگان؛ جنوبی‌ترین استان کشور در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس و دریای عمان، ظرفیت‌های فراوان و ویژه‌ای در زمینه سرمایه گذاری دارد. وجود بیش از ۲ هزار و ۴۰۰کیلومتر مرز ساحلی در استان هرمزگان علاوه بر اینکه فرصت دسترسی به آب‌های آزاد را بسیار منحصر به فرد کرده و ازنظر امنیتی نیز درتنگه‌ هرمز تاثیرگذاری خاصی دارد و با وجود نیروهای قدرتمند نظامی جمهوری اسلامی ایران، منطقه در کنترل ۲۴ساعته آن‌هاست،  جایگاه بسیار مهم و راهبردی در حوزه تجارت خارجی و دیپلماسی اقتصادی دارد.

دستاورد هایی از انقلاب اسلامی ایران که لازم به یاد آوریست

دریانیوز: عمق تحولی که ملت ایران، با گذشت نزدیک به چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی آن را تجربه کرده است را می توان با نگاهی به گذشته و مقایسه آن با امروز فهمید .

ر گفتگوی یک واقف با روزنامه دریا عنوان‌شد: وقف؛ صدقه جاریه‌ایست که برکت آن ادامه‌دار است

دریانیوز: سنت وقف یکی از تعالیم ارزشمند در مکتب اسلام محسوب می شود و از اهرم‌های موثر اعتقادی و فرهنگی برای جبران نیازهای مادی و معنوی جامعه به شمار می رود. وقف برای همه اقشار جامعه قابل دسترس است و در انحصار یک طبقه خاص نیست.

استاندار هرمزگان تاکید کرد تشدید نظارت بر مبادی ورودی هرمزگان

دریانیوز: استاندار هرمزگان گفت: کاهش حضور کارکنان در ادارات با تشخیص مدیران دستگاه ها و به صورت دورکاری انجام خواهد شد و رسیدگی به امورات مردم به صورت غیرحضوری در اولویت است و شهروندان از خدمات الکترونیکی ادارات استفاده کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: بندرعباس همچنان قرمز است

دریانیوز: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با تأکید بر اینکه اعمال محدودیت ها طبق هفته گذشته همچنان تداوم دارد، اظهار کرد: روزانه وضعیت شهرستان های هرمزگان رصد شده و براساس وضعیت آن رنگ بندی ها اعلام می شود که در این هفته شاهد تغییری نبوده ایم.

بااقدام قاطع دستگاه قضایی هرمزگان صورت گرفت: اختصاص 2500تن مواد اولیه تولید روغن به کارخانه ای در بندرعباس

دریانیوز: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به مشکل ایجاد شده برای کارخانه روغن حیات بندرعباس از اختصاص ۲۵۰۰ تن مواد اولیه برای افزایش تولید روغن خوراکی در این واحد تولیدی خبر داد.

فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 63
بازدید امروز: 8706
بازدید دیروز: 8961
مجموع بازدید: 74752680