دریا نیوز
مهرماه تلخ برای دانش آموزان حاشیه ای و روستایی

دریانیوز: امروز اول مهر است و دانش آموزان راهی مدرسه شده اند و بسیاری از آنها شادمان هستند.اما برخی از دانش آموزان شاید بخاطر مشکلات مالی و خانوادگی از تحصیل باز مانده اند و برخی هم مجبورند وارد مدارسی شوند که ایمنی ندارند.کلاس های درسی وجود دارند که فرسوده اند و هرلحظه امکان فروریختن شان در پایتخت اقتصاد و تجارت کشور وجود دارد


فقدان موزه و یادمان " دفاع مقدس" در هرمزگان

دریانیوز: فردا ۳۱شهریور آغاز هفته دفاع مقدس است.هفته ای که یادآور رشادت های دلیرمردانی است که ایثارگرانه در مقابل رژیم بعثی عراق که موردحمایت   تسلیحاتی دنیا بود ،ایستادند و از جان گذشتند وهزاران نفر شهید شدند و بسیاری اسیر وجانباز شدند ،اما از کیان کشور دفاع کردند.


قطعی آب وبرق

دریانیوز: مشترکین آب و برق گاهی بدون اینکه قبض به دست شان برسد ،متوجه قطعی آب وبرق می شوند واز این وضعیت رضایت ندارند؛زیرا که بدون اطلاع از میزان بدهی یا اخطار قطع با قطعی مواجه می شوند و یکی دو روز بایستی از کار وزندگی بازبمانند تا بتوانند دوباره انشعاب را وصل کنند و هزینه وصل مجدد هم از آنها گرفته شود


تابش خورشید مطالبه گری

دریانیوز: گفته می شود هرمزگان بدلیل عدم مطالبه گری مردمانش همچنان در محرومیت مانده است و علی رغم ثروتمند بودن استان ،اما مردمانش در مناطق حاشیه ای و روستایی در  فقر زندگی می کنند و جوانانش هم سهم چندانی در اشتغال صنایع و معادنش ندارند واین موضوع باعث شده است که میزان بیکاری درهرمزگان بالاتر از نرخ کشوری باشد


اردوهای جهادی،الگوی خدمت خالصانه

دریانیوز: اردوهای جهادی که در چند سال اخیردر مناطق محروم شهری و روستایی رونق دارد، می تواند به عنوان الگویی برای مدیرانی باشد که می خواهند خدمت خالصانه داشته باشند


دغدغه های والدین دانش آموزان

دریانیوز: تامدتی قبل دغدغــه والدین دانش آموزان برای انتخابمدرسه مناسب برای فرزندان شان بود که کدامین مدرسه راانتخاب کنند که کیفیت آموزشی مناسبی داشته باشد و پایههای تحصیلی فرزندشان مستحکم باشد

 

 
 
علاقمندان به ورزش،محروم از اماکن استاندارد ورزشی

دریانیوز: درحالیکه هر روزه  بر لزوم ورزش تاکید می شود و گفته عقل سالم در بدن سالم است که این سلامت هم با ورزش کردن بدست می آید؛ اما به تامین شرایط مناسب برای ورزش کردن توجهی نشده است. در مدارس که حتی دانش آموزان" زنگ ورزش" هم دارند، اما به این موضوع کمترشده است و بسیاری از مدارس وبخصوص مدارس حاشیه ای و روستایی که ورزش در آنها جایگاهی ندارد و دانش آموزان حاشیه ای و روستایی چندان لذتی از زنگ ورزش نمی برند

افتتاح مجتمع ۹۶ واحدی کارکنان مالیاتی و دارایی هرمزگان

دریانیوز: اجرای طرح "مسکن مهر" بزرگترین طرح برای خانه دار شدن قشر متوسط به پایین جامعه بود که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ایران برای نخستین بار در دولت نهم آغاز شد و میلیون ها نفر خانه دار شدند و یا به زودی خانه دار می شوند. گرچه این طرح در اجرا با فراز و نشیب هایی هم همراه شد و در برخی بخش ها ،روند اجرا به درازا کشید؛ اما با تمام این اوضاع و احوال بالاخره مردم با هزینه کمتری بدلیل حذف قیمت زمین و واگذاری زمین رایگان به سازندگان مسکن مهر ، صاحب خانه شدند واز اجاره نشینی نجات یافتند

ظرفیت فراموش شده پارک های ساحلی بندرعباس

دریانیوز: دریا وساحل نعمتی است در هرمزگان که بسیاری از استان ها این موهبت خدادادی وجود ندارد؛ اما متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است وهمین موضوع باعث شده است که براحتی میلیاردها مترمکعب فاضلاب های صنعتی وخانگی وارد دریا می شوند و دریا را آلوده کرده است که حتی محیط زیست نسبت به آلودگی شدید در برخی از نقاط ساحلی در بندرعباس هم هشدار داد ؛ اما محیط زیست اقدام قانونی رابرای حفاظت از محیط زیست دریایی انجام نداده است که همین موضوع هم مورد انتقاد "احمد مرادی" نماینده مردم در مجلس قرار گرفت .

 

استاندار هرمزگان: نمایندگان به مدیریت استان در رفع مشکلات کمک کنند

دریانیوز: استاندار جدید هرمزگان گفت: نمایندگان به مدیریت استان در رفع مشکلات کمک کنند.

پرونده مرگ ومیر درجاده ها بازاست

دریانیوز: هر روزه می شنویم که تصادفاتی در جاده های استان رخ می دهد و خانواده هایی عزادار می شوند و شهروندانی مجروح و قطع عضو و قطع نخاع و... می شوند و به همین دلیل مردم خاطرات خوشی از برخی جاده ها ندارند. جاده هایی که متولیان وضعیت آنها را بهتر از هرکسی می دانند ، اما اینکه چرا برای رفع مشکلات و رفع نقاط حادثه خیز چندان اقدام موثری صورت نمی گیرد و برخی جاده ها حتی از داشتن علایم هم محرومند، جای بسی سوال دارد

با نظر اعلامی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرعباس؛ اخراج پرسنل پالایشگاه ستاره خلیج فارس غیرقانونی بود

دریانیوز: اداره کار شهرستان بندرعباس با صدور حکمی اخراج ۹۸ پرسنل که ابتدای شهریور ماه توسط مدیران پالایشگاه ستاره نفت خلیج فارس انجام شده بود را غیرقانونی و حکم به بازگشت این نفرات داد

"احمد مرادی" در جمع بازنشستگان کشوری: پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان دغدغه نمایندگان است

دریانیوز: بایدقدردان بازنشستگان کشوری باشیم ویکی از دغدغه های نمایندگان حقوق و مزایایی است که باید به آنان اختصاص یابد.

آیت الله نعیم‌آبادی:ملت ایران از توطئه‌های دشمنان نگران نخواهد شد

دریانیوز: خطیب جمعه بندرعباس گفت: ملت ایران با ایستادگی و اقتدار خود دشمنان خویش را وادار به عقب نشینی کرده است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس:هرمزگان از گذشته‌های دور عقب‌ماندگی وسیعی دارد

دریانیوز:نماینده مردم هرمزگان در مجلس گفت: فکر کردن به حواشی ما را از کار و برنامه توسعه‌ای استان عقب می‌اندازد و امیدوارم در دولت دوازدهم و انتصاب استاندار جدید با تمامی توان و ظرفیت کارهای زمین‌مانده استان که کم نیست با همراهی نمایندگان مجلس و دولتمردان نیز برطرف شود.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان: آثار مذهبی گردشگری همزمان با محرم معرفی می شود

دریانیوز:مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان گفت: آثار معنوی گردشگری در ایام محرم به گردشگران معرفی می شود.

امام جمعه جاسک:مردم قربانی مسیرجاسک – میناب هستند

دریانیوز:حجة الاسلام والمسلمین مناقبیان امام جمعه شهرستان جاسک در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان گفت :جمع آوری شترهای سرگردان کار آسانی است اما هیچ انگیزه ای برای ساماندهی این امر در بین مسولین وجود ندارد .

مهرماه ، فصل دغدغه های مدرسه ای ها ؛ آرامش خاطر والدین دانش آموزان با هوشمندسازی سرویس مدارس

دریانیوز:هرچه به فصل مدارس نزدیکتر می شویم،بحث سرویس مدارس هم داغ تر می شود و خانواده های دانش آموزان دغدغه تامین سرویس مدرسه مناسب برای فرزندان شان را دارند.

برای بررسی مشکلات ورزشی بندرعباس؛پای نمایندگان مجلس و شورا به ورزش محلات بازشد

دریانیوز:محلات را شاید بتوان نخستین مکانی نام برد که بسیاری از کودکان و نوجوانان، ورزش خود را شروع می کنند و سپس به سمت ورزش حرفه ای می روند وبسیاری از ورزشکاران مدال آور و... هم از دل همین محلات ورزش خود را آغاز کرده اند که این موضوع نشان می دهد بایستی به ورزش محلات توجه ویژه ای شود؛اما متاسفانه ورزش محلات حاشیه ای به فراموشی سپرده شده است.

چه کسی پاسخگوست؟ تضییع حقوق شهروندی در کانال های شهر

دریانیوز:سه شنبه قبل در حال عبور از خیابان چهارراه مطهری ودفتر امام جمعه بندرعباس بودم که متوجه سقوط یک دستگاه خودروی پراید در کانال کنار خیابان شدم ؛کانالی که همسطح باآسفالت خیابان بود و بارها در گزارش های مختلف خطر سقوط خودروها را در اینگونه کانال ها هشدار داده ایم ، اما مورد بی توجهی قرار گرفته است وبارها شاهد بروز خسارت به شهروندان بوده ایم.در گزارشی در همین زمینه باما همراه باشید.

دکتر مرادی در جمع کشاورزان نمونه هرمزگان : برای بخشودگی تسهیلات تلاش کردیم اما ناقص اجرا شد

دریانیوز:احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس ،حاجی آباد ، قشم ، خمیر و ابوموسی در آیین تجلیل از برترین های کشاورزی گفت: بخشودگی وامهای زیر صد میلیون تومان ایده مجلس بود درکمیسیون برنامه وبودجه و اقتصاد بسیار کار شد ولی متاسفانه ناقص اجرا شد و این نمونه ای از کاری است که برای کشاورزان انجام شد اما کامل اجرایی نشد .

استاندار جدید هرمزگان:هرمزگان باید پشتیبان کشور باشد

دریانیوز:استاندار جدید هرمزگان بابیان اینکه امیدوارم سطح زندگی مردم، تولید و اشتغال در هرمزگان را به نقطه‌ای برسانیم که دیگر کسی در استان با این مشکلات روبه‌رو نشود، خاطرنشان کرد: هنوز زمان تودیع و معارفه استاندار هرمزگان اعلام‌نشده است اما باید این موضوع در هفته جاری محقق شود تا شاهد شتاب و تلاش بیشتر برای کار و خدمت و روی زمین نماندن فعالیتی باشیم.

وزیر ارشاد در نشست هم‌اندیشی با اهالی چاپ و نشر:نگاه نهادهای صنفی به واقعی تر شدن اقدامات کمک می کند

دریانیوز:سید عباس صالحی،‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هم‌اندیشی با اهالی چاپ و نشر گفت: ترکیب نگاه نهاد‌ها و تشکل‌های صنفی کمک می‌کند تا نگاه از داخل با نگاه بیرونی ترکیب و برنامه‌های اقدام به واقعیت نزدیک‌تر شود. دولت هر مقدار بار خود را کوچک کند و اهالی فرهنگ بار اصلی را بر دوش بگیرند، به ثمر و نتیجه نزدیک‌تر است. دولت دوازدهم این مسیر را با جدیت و با قوت بیشتر دنبال خواهد کرد.  

شهروندان بندرعباسی خواستار شدند؛احداث بیمارستان "مادر و کودک" در "مسکن مهر"

دریانیوز:شهروندان بندرعباسی که سال ها اثرکمبود بیمارستان را در مرکز استان لمس می کنند، خواستار احداث بیمارستان های ۲۲۰تختخوابی در ابتدای بلوار امام حسین (ع) و "مادر و کودک" در شهرک مسکن مهر پیامبر اعظم (ص) شدند.

افتخاری دیگربرای هرمزگان؛ تجلیل رییس سازمان جنگل ها از مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان

 دریانیوز:"خداکرم جلالی" معاون وزیرجهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور به علت تشکیل هفتمین صندوق استانی توسعه منابع طبیعی درکشوراز اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری هرمزگان تجلیل کرد.

جشن عاطفه ها با شعار"مهر در انتظار همدلی" برگزار مي شود

دریانیوز:مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان گفت : جشن عاطفه ها با شعار"مهر در انتظار همدلی" در روز های پنجشنبه و جمعه برگزار هفته جاري می شود .

مزیت استفاده از تسهیلات صندوق مسکن یکم در بافتهای فرسوده

دریانیوز:عقیل زینلی مدیر شعب بانک مسکن هرمزگان گفت : در حمایت از کاهش نرخ سود تسهیلات اعطایی ودر راستای تحرک بخشی و ایجاد رونق دربخش مسکن نرخ سود تسهیلات اعطایی از محل حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در بافت های فرسوده به 8% در خارج ازبافت فرسوده به 5/9% کاهش یافته است.

جادری رفت

دریانیوز:با اعلام وزارت کشور فریدون همتی که پیش از این استاندار قزوین بود به عنوان استاندار جدید هرمزگان معرفی شد.

حمایت آیت الله نعیم آبادی با پویش خرید کالای استاندارد ایرانی

دریانیوز:آیت الله نعیم آبادی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بندرعباس به پویش خرید کالای استاندارد ایرانی پیوست .

تعطیلی دوساله ورزش در "شیرسوم"بندرعباس؛ نبرد "مرادی" نماینده مجلس بامشکلات ورزشی در زمین "نبرد"

 دریانیوز:زمین ورزشی "نبرد" در شمال محله "شیرسوم" بندرعباس که قدمت آن به قبل از انقلاب برمی گردد و ورزشکاران بسیاری ،ورزش خود را در همین زمین هم شروع کرده اند؛ اما از دو سال قبل با وعده یکی از نمایندگان مجلس برای بهسازی وچمن کاری و ... ، این زمین خاکبرداری شد و به اصطلاح وارد مرحله اجرایی شد و پس از اینکه آن نماینده از راهیابی به مجلس بازماند، پروژه هم متوقف شد و نوجوانان و جوانان نتوانستند در این مکان ورزش کنند.

رهبرمعظم انقلاب:دولت‌های اسلامی علیه جنایات میانمار اقدام عملی کنند

دریانیوز:رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه راه حل حوادث فاجعه‌آمیز میانمار، اقدام عملی کشورهای مسلمان و فشار سیاسی و اقتصادی به دولت بی‌رحم میانمار است، خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی باید علیه ظلم در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه، اعلام موضع کند.

دبیر اجرایی خانه کشاورز هرمزگان:پایانه فروش محصولات کشاورزی راه اندازی شود

دریانیوز:دبیر اجرایی خانه کشاورز هرمزگان با گلایه از مسئولان استان در حمایت از کشاورزان، گفت: در راستای حمایت از کشاورزان پایانه فروش محصولات کشاورزی در هرمزگان راه اندازی شود.

تحقق اهداف آبخیزداری طی برنامه پنجم توسعه در هرمزگان

دریانیوز:مديركل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان گفت: 66.8 درصد اهداف مصوب برنامه آبخیزداری در قالب برنامه پنجم توسعه طی سالهای 1395 -1390 در سطح استان هرمزگان تحقق یافته است.

لزوم توجه به مناطق روستایی؛گردشگرگریزی ، ارمغان جاده غیراستاندارد"هماگ"

دریانیوز:درحالیکه منطقه "هماگ" در شمال استان هرمزگان به عنوان منطقه ای خوش آب وهوا مطرح می باشد که حتی میوه های گرمسیری و سردسیری در این منطقه رشد می کند ومنطقه ای بکر برای گردشگری محسوب می شود؛ اما جاده ای که از دل منطقه سیاهو تا هماگ می گذرد ،بسیار نامناسب و غیراستاندارد است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:پشت پرده تروریست‌ها رژیم صهیونیستی است

دریانیوز:نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان گفت: پشت پرده تمامی اقدامات تروریستی و جریان‌ وحشی داعش در منطقه، رژیم صهیونیستی قرار دارد.

وزارت بهداشت: خطر قطع نخاع برای دانش آموزان هرمزگانی وجود ندارد

دریانیوز:قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دو نفر از دانش‌آموزان هرمزگانی در ضایعه حادثه واژگونی اتوبوس از ناحیه مهره‌های کمر آسیب دیده‌اند گفت: هیچ گونه قطع نخاعی بین دانش‌آموزان نداشته‌ایم.

برای شادی دانش آموزان؛مدارس را پارک گونه و مفرح کنید

دریانیوز:مدرسه بایستی شاد باشد تا دانش آموزان را شاد کند و معلمان هم بایستی شادان وخوشحال باشند تا دانش آموزان را شادان و خوشحال کنند.در مدرسه نسل آینده پرورش می یابد و بایستی برای تربیت نسل آینده برنامه ریزی کرد و آسیب شناسی در بخش های مختلف آموزش وپرورش صورت پذیرد وچالش ها برطرف شود.

موانع رابرطرف کنید؛ پنجه علی(ع)؛ظرفیتی برای گردشگری مذهبی در بندرعباس

دریانیوز: نظرگاه پنجه علی (ع ) در شمال محله "دوراهی ایسنی " بندرعباس از قدیم ملجا ٔ و مامن ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت وطهارت ( ع) می باشد ومردم باپای پیاده از جاده کوهستانی به این مکان می رفتند

گسترش سامانه آبیاری نوین با تامین اعتبار بیست میلیارد تومانی

دریانیوز:معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: برای توسعه سامانه آبیاری استان به بیش از بیست میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

به میزبانی شیلات هرمزگان صورت گرفت؛ نشست هم اندیشی رؤسای مراکز بازسازی ذخایر آبزیان استان های شمالی

دریانیوز:نشست هم اندیشی رؤسای مراکز بازسازی ذخایر و حفظ ذخایر ژنتیکی آبزیان استان های شمالی با حضور مدیر کل شیلات هرمزگان، مدیر کل و کارشنان دفتر بازسازی ذخایر آبزیان شیلات ایران ، معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان ،مدیر کل و معاون آبزی پروری شیلات گیلان،روسای مراکز بازسازی ذخایر استانهای گلستان، مازندران،گیلان و معاونین دفتر برنامه و بودجه و مالی و ذیحساب سازمان شیلات ایران در شهرستان قشم برگزار شد.

"احمد مرادي" کشتار بی رحمانه مردم مسلمان میانمار را محکوم کرد

دریانیوز:احمد مرادي نماينده مردم بندرعباس،حاجی آباد،قشم،بندرخمیر و ابوموسی درمجلس شورای اسلامی با اشاره به کشتار بی رحمانه مردم مسلمان میانمار توسط افراطی های بودایی، اظهار کرد: مردم مسلمان میانمار که یک قوم عظیم از این کشور را تشکیل می دهند به صورت بی رحمانه توسط شورشی های این کشور در سالهای متوالی در مقابل دیده گان جهانیان و مسئولان این کشور کشته و سوزانده می شوند.

تحصیل 5هزار دانش آموز هرمزگانی در کلاس های جدید

دریانیوز:سرپرست اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت:امسال 5 هزار دانش آموز هرمزگانی در کلاس های درس جدید سال تحصیلی را آغاز می کنند.

خواسته ساکنان "سنگ کن" غربی بندرعباس؛جلوی مسجد، پارک را جایگزین فاضلاب کنید

دریانیوز:کودکان و نوجوانان محله "سنگ کن غربی" بندرعباس در انتظار تبدیل زمین پر از فاضلاب جلوی مسجد امام حسن (ع ) این محله به پارک هستند.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران: صادرات، گذرگاه اشتغال و پویایی اقتصادی است

دریانیوز:معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تاثیر صادرات کالا در رشد و توسعه اقتصادی، گفت: گذر رونق اقتصادی، اشتغال و پویایی واحدهای تولیدکننده داخلی از مسیر صادرات می‌گذرد.

مديركل تعاون و كار هرمزگان خبر داد؛تشكيل513 تعاوني در هرمزگان

دریانیوز:مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان گفت: از ابتداي دولت تدبير و اميد تاكنون 513 تعاوني در بخش های مختلف اقتصادی اعم از صنعت، خدمات و کشاورزی تشكيل شده است.

فرمانده مرزبانی هرمزگان خبر داد؛ توقیف خودروی خارجی۷میلیارد ی در میناب

دریانیوز:فرمانده مرزبانی هرمزگان از شناسایی و توقیف یک فروند شناور حامل یک دستگاه خودروی خارجی قاچاق توسط مرزبانان شهرستان میناب خبر داد.
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 56
بازدید امروز: 1020
بازدید دیروز: 8412
مجموع بازدید: 63602683